Paskelbtas gydymo įstaigų reitingas: Panevėžio ligoninė ir šiemet neužleidžia stipriausiųjų pozicijų

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtus metus iš eilės atlieka gydymo įstaigų vertinamą ir po atliktos analizės skelbia jų reitingą. Respublikinė Panevėžio ligoninė ir šiemet neužleidžia stipriausiųjų pozicijų. Įvertinus praėjusių metų rodiklius, Respublikinė Panevėžio ligoninė reitingų lentelėje užėmė antrąją vietą. Vos keliais balais ji nusileido tik Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei. Trečioje vietoje liko Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinika.

„Ant laurų neužmigs“

„Pasiekti rezultatai labai nudžiugina. Negalime sakyti, kad visas problemas jau išsprendėme, kad jų neturime ir dabar tik džiaugiamės. Egzistuojančias problemas matome ir „ant laurų neužmigome“, – naujienų portalui JP sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Gydymo įstaigos vadovas neslepia, kad dar darbų yra daug „Norime sumažinti eiles pas specialistus, į įstaigą pritraukti naujų specialistų, kad gydymas ir toliau gerėtų. Suprantama, kad bet koks gerai atliktas darbas reikalauja tiek laiko, tiek pastangų, todėl ir toliau gerinsime ligoninės veiklą“, – teigė A. Skorupskas.

A. Skorupskas.

Tikslas – neiškirsti ir trejetuko

Pasak Panevėžio ligoninės vadovo, visos Lietuvos ligoninės ir poliklinikos vertinamos nuo 2019 metų. 2019 m. Respublikinė Panevėžio ligoninė reitingų lentelėje buvo vos 12-je vietoje. 2020 metais kilo į trečiąją vietą, 2021 metais šią poziciją išlaikė, o po 2022 metų veiklos įvertinimų, pakilo dar vienu laipteliu aukščiau ir dabar yra antroje vietoje.

„Džiugina, kad treji metais iš eilės esame tarp geriausiųjų ir išlaikome stabilų rezultatą. Esu dėkingas kolektyvui, kurio pastangomis pasiekiame tokių aukštų rodiklių. Aišku, visada norisi būti geriausiu, bet nereikia galvoti, kad kitos ligoninės tik žiūri ir nesistengia. Pastangų daug įdeda ir mūsų kolegos, bet vis tik sau keliame tikslą – neiškristi ir geriausiųjų trejetuko. Mums, kaip Panevėžiui, išlaikyti pirmaujančias pozicijas būtų didelis pasiekimas“, – įsitikinęs Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas.

Kaip vertinate Respublikinės Panevėžio ligoninės teikiamas paslaugas?

Vertino veiklą

Paklaustas, pagal kokius kriterijus buvo vertinama praėjusių metų ligoninės veikla, A. Skorupskas paaiškino, kad gydymo įstaigos yra suskirstytos į kategorijas – keturias grupes. Respublikinė Panevėžio ligoninė priklauso aukščiausiai didžiųjų šalies ligonių kategorijai, kurioje – 22 gydymo įstaigos.

„Kaip ir kasmet vertinami įstaigos finansai – pajamos, ekonominiai rodikliai, skolos įsipareigojimai ir kt. Vertinamas ir rodiklis, kiek ligoninė išleidžia valdymui. Ir čia mes turime patį geriausią rezultatą iš visų ligoninių. Respublikinė Panevėžio ligoninė valdymui nuo savo biudžeto išleidžia vos 0,01 proc. Tai reiškia, kad ligoninės administracija yra pati mažiausia šalyje“, – teigė A. Skorupskas.

Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Padeda projektai

Anot Panevėžio ligoninės vadovo, analizėje buvo vertinamas ir projektų įgyvendinimas bei investicijų pritraukimas. Pagal projektų skaičių, Panevėžio ligoninė nusileidžia tik Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms ir Nacionaliniam vėžio institutui.

„Panevėžio ligoninė projektams pritraukia nemažai lėšų ir tik dėl to tiek daug jų vykdome. Dėka to, galime sau leisti atnaujinti ligoninę, įsigyti naujų aparatų, gerinti tiek gydymą, tiek diagnostiką, tiek ir patalpas remontuoti, kad jos būtų gražesnės ir šiuolaikiškesnės“, – kalbėjo A. Skorupskas.

Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Suteikia bene daugiausiai paslaugų

Analizėje taip pat buvo vertinamas pacientų pasitenkinimo asmens sveikatos priežiūros įstaigos teikiamomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis, vidutinė hospitalizuotų pacientų gydymo trukmė, lovos užimtumo rodikliai ir kt.

Tirta ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų apmokėtų brangiųjų tyrimų ir procedūrų, kurių stebėsena atliekama, skaičius, medicinos priemonių, kuriomis atlikti brangieji tyrimai ir procedūros, panaudojimo efektyvumas.

„Pagal atliktą šių procedūrų skaičių, per darbo dieną, esami antri Lietuvoje. Nusileidome tik Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei, bet tai reiškia, kad per darbo dieną suteikiame daugiau paslaugų nei kitos didžiosios ligoninės. Magnetinį rezonansą daugiau kartų nei mes atliko tik Kauno klinikos“, – pasiekimais džiaugėsi A. Skorupskas.

A. Skorupskas.

Paskirtis – teikti paslaugas

Paklaustas, kiek šios analizės rezultatai reikšmingi pačiai gydymo įstaigai, A. Skorupskas paaiškino: „Ligoninės paskirtis – teikti paslaugas. Kuo daugiau pacientai pasitiki ligonine, tuo daugiau galime uždirbti. Kai uždirbame daugiau, darbuotojams galime mokėti didesnius atlyginimus, atnaujinti ligoninės aplinką ir tą uždarbi grąžinti pacientams per naują įrangą, šiuolaikiškas technologijas“.

Padėkos ženklas

Už aukštus rezultatus A. Skorupskas dėkoja visam ligoninės kolektyvui, už pasitikėjimą – Panevėžio krašto žmonėms.

Drauge kviečia visus panevėžiečius bei miesto svečius pažymėti Respublikinės Panevėžio ligoninės 100-ąsias metines. Birželio 16 dieną 17 valandą prie „Kalnapilio“ arenos, po atvirumu dangumi, miestiečiai galės stebėti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operą „Tarnaitė ponia“. Tai padėka ir dovana visam miestui.


1 komentarai

Vitalija 2023-06-02 10:07 at 10:07

Labai gaila,kad kai tau praneša apie užsikišuses kraujagisles ir nieko iš karto nedaro,o reikia laukti du mėn,žmogus gyveni baimėje,kad gali įvykti insultas,infarktas ar dar baisiau.Du mėn baimėje

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau