-1.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 22 sausio, 2022

Paskelbtas 2022-ųjų Panevėžio rajono kalendorius: vienas iš paminėtų įvykių – laikraščio „Tėvynė“ jubiliejus

AutoriusSAMANTA ILONYTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Vienas iš paminėtų įvykių – savaitraščio „Tėvynė“ 60-asis jubiliejus. „Išskirtina tai, kad laikraštis išlaikė tvarumu paremtą strategiją ir amžių kaitą“, – rašoma kalendoriuje.

Panevėžio rajono viešoji biblioteka nuo 1984-ųjų rengia „Panevėžio rajono jubiliejinių datų kalendorių“. Ne išimtis ir šie metai. Kalendoriuje pateikta daug svarbių ne tik Panevėžio kraštui, bet ir visai Lietuvai datų. Vienas iš paminėtų įvykių – savaitraščio „Tėvynė“ 60-asis jubiliejus. „Išskirtina tai, kad laikraštis išlaikė tvarumu paremtą strategiją ir amžių kaitą“, – rašoma kalendoriuje.

Svarbūs jubiliejai

„Paminėsime daugelio Panevėžio rajono žmonių vardus, kurie savo darbais garsino ar dabar garsina kraštą ir Lietuvą. Pažymėsime lietuvių literatūros klasiko Maironio, kuris Pirmojo pasaulinio karo metais gyveno Krekenavoje, 150-ąsias gimimo metines, prisiminsime kunigų literatų Jono Balvočiaus-Geručio, Kazimiero Čiplio-Vijūno, Jono Jurgaičio, knygnešių Kazimiero Ūdros ir Povilo Vidugirio, kompozitoriaus Bronislavo Vaidučio Kutavičiaus ir daugelio kitų jubiliejus“, – pranešime skelbia Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Nuo 2011 metų kalendorių rengia bibliotekos vyr. bibliografė Vidmanta Trečiokienė. „Sudarant kalendorių naudojami įvairūs šaltiniai: enciklopediniai, bibliografiniai, informaciniai, periodiniai leidiniai, bibliotekos kraštotyros kartoteka, elektroninės duomenų bazės. Sunkiausia kalendoriaus rengimo dalis yra išsiaiškinti, kuris šaltinis pateikia teisingą informaciją, nes dažnai pateikiamos skirtingos žinios apie tą patį asmenį ar įvykio datas“, – tikino bibliografė.

Ji taip pat pasidžiaugė vienintelio Panevėžio rajono laikraščio jubiliejumi ir pabrėžė, kad bibliotekoje yra laikomi visi per 60 metų išleisti jo numeriai. „Juose – Panevėžio rajono istorija“, – pridūrė V. Trečiokienė.

V. Trečiokienė.

Reikšmingi įvykiai

Kalendoriuje pateikiamos ir kitos Panevėžio rajono reikšmingos datos, svarbūs įvykiai.

„Lietuvos Respublikos Seimas 2022 metus paskelbė „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ metais. „LKB Kronika“ – UNESCO „Pasaulio atminties“ nacionaliniame registre. Panevėžio krašto kunigas Kazimieras Kuzminskas 1972 m. įsteigė lietuvių katalikų rėmėjų organizaciją, vėliau pavadintą „Lietuvos kronikos sąjunga“. 2022-ieji paskelbti ir Lietuvos karaimų metais. Istoriniai šaltiniai leidžia daryti prielaidą, kad karaimai Panevėžio rajone, Naujamiestyje, galėjo kurtis XVII a. 3–4 dešimtmečiuose. Ilga ir įdomi šios karaimų bendruomenės istorija“, – pasakojo V. Trečiokienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajone didžiausias sumas už elektrą mokėjo kunigai

confident-noyce

Apdovanoti Panevėžio rajono jaunieji sportininkai

confident-noyce

D. Petrulis: „Svarbiausia – tikėti tuo, ką darai“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau