Paskelbė, kur maudytis nerekomenduojama

Paskelbė, kur maudytis nerekomenduojama

JP / Arno MAŽYLIO nuotr.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Gauta informacija apie 83 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę.

Pirmoje rugpjūčio mėnesio pusėje vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio tvenkinio maudykloje – rugpjūčio 8 d. buvo nustatytas didesnis, negu leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šis parametras viršijo leidžiamas normas rugpjūčio 8 d. Kelmės r. Kražantės maudykloje 4,5 karto, rugpjūčio 14 d. Plungės r. Platelių ežere „Plokštinės“ maudykloje – 1,4 karto, Platelių miestelio maudykloje – 1,3 karto, „Beržynėlio“ maudykloje – 3,7 karto, „Linelio“ maudykloje – 3,6 karto, „Ąžuolų salos“ maudykloje – 4,6 karto.

BIC

Pakartotinių tyrimų rezultatų apie minėtų maudyklų vandens kokybę kol kas negauta. Informacijos apie maudyklų vandens kokybę rugpjūčio mėnesio pirmoje pusėje nėra gauta iš Visagino miesto, Lazdijų, Vilkaviškio, Kalvarijos, Biržų, Rokiškio, Kupiškio, Radviliškio, Šiaulių, Ignalinos, Švenčionių, Širvintų rajonų.

Tiriant vandens kokybę rekreacijai skirtose zonose, nustatytas didesnis, nei leidžiama higienos normoje, žarninių lazdelių ir/ar žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje Kėdainių rajone Nevėžio upėje Pašliuose (rugpjūčio 4, 8 d.), Plungės rajone Babrungo upėje (rugpjūčio 1 d.), Beržono ežere (rugpjūčio 14 d.).

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Vadovaujantis Lietuvos higienos normoje patvirtintomis maudyklų vandens kokybės stebėsenos nuostatomis, nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą, ir dar vienas mėginys praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos. Institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija visuomenei paplūdimyje būtų skelbiama aktyviai ir operatyviai.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.