Pasižymėjusiems kariams įteikti „Lietuvos karžygio“ apdovanojimai

AutoriusBNSFotoKAM
M. Vaitkus.

Už kilnius, drąsius ar nesavanaudiškus poelgius pagerbti pasižymėję Lietuvos ir sąjungininkų kariai – jiems įteikti „Lietuvos karžygio“ apdovanojimai.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys pagrindinį „Lietuvos karžygio“ apdovanojimą už drąsą ir operatyvumą gelbstint gyvybę šeštadienį įteikė Karinių oro pajėgų (KOP) kariui vyresniajam seržantui Mindaugui Vaitkui.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, pernai lapkritį M. Vaitkus atėjo treniruotis į Šiaulių sveikatos plaukimo centrą „Delfinas“. Tuo metu šio centro baseine Aviacijos bazės Mokomosios grandies lakūnas leitenantas Egidijus Akmanavičius atlikdamas plaukimo pratimą neteko sąmonės ir paniro į dugną.

M. Vaitkus, veikdamas greitai ir ryžtingai, kartu su kitais baseine buvusiais asmenimis tinkamai suteikė pirmąją pagalbą ir išgelbėjo skendusiajam gyvybę.

„Daug negalvojau. Pamačiau situaciją ir nuskubėjau padėti. Dabar išgelbėtas karininkas yra grįžęs į tarnybą, nėra likę jokių pasekmių ir su juo malonu pabendrauti susitikus. Man pats geriausias įvertinimas yra išgelbėto žmogaus gyvybė,“ – apie situaciją pasakojo M. Vaitkus.

Pagrindiniam „Lietuvos karžygio“ nominantui įteikta iš bronzos išlieta 30 cm aukščio kario su Gediminaičių stulpais statulėlė. Ją pagal istorikų ir karybos entuziastų atkurtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo epochos kario atvaizdą, ekipuotę ir ginklus sukūrė skulptorius Romas Kvintas.

Pagrindinį nominantą kasmet renka kariuomenės ir visuomenės atstovų komisija.

Ceremonijos metu pagerbti kariai ir civiliai darbuotojai, pasižymėję išskirtiniais asmeniniais poelgiais, pasiaukojančia tarnyba ir atsidavimu prasmingai veiklai.

Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Remigijus Katinas už iniciatyvą prisidedant koronavirusu sergančių ligonių gydymo įvertino Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karį savanorį eilinį Šarūną Stepukonį.

Šarūnas buvo pašauktas į tarnybą ir užduotis vykdė Vilniaus tarptautiniame oro uoste. Karys persirgęs COVID-19 paprašytas Santaros klinikų Kraujo centro specialistų duoti kraujo, iš kurio b8tų išskiriama imuninė kraujo plazma, sutiko padėti ir tapo donoru.

Jo donuota imuninė plazma buvo naudojama gydyti sunkiems COVID-19 ligoniams – tokiu būdu jis prisidėjo prie jų greitesnio sveikimo. „Svarbu žinoti, kad kartais nuo mūsų priklauso kitų žmonių sveikata. Neabejoju, kad kiekvienas karys mano vietoje būtų pasielgęs lygiai taip pat,“ – kalbėjo karys savanoris.

Už beveik 100-metį tęsiamus prasmingus darbus, lietuviškų tradicijų ir istorinės atminties puoselėjimą apdovanotos Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų organizacija „Birutietės“. Karžygio statulėlę įteikė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Petkevičius.

Karžygio statulėlę už pilietiškumą ir pasiaukojimą prisidedant prie gyvybių iššaugojimo Lietuvos kariuomenės Karo policijos vadui pulkininkui leitenantui Laimui Baliūnui įteikė Lietuvos kariuomenės ordinaras arkivyskupas Gintaras Grušas.

L. Baliūnas net 68 kartus paaukojo kraujo ir taip prisidėjo prie daugybės gyvybių išsaugojimo. Karo policijos vadas nuolat vyksta aukoti kraują į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų kraujo centrą.

NATO priešakinių pajėgų bataliono olandų kariai buvo apdovanoti už kilnų poelgį gelbstint į eismo įvykį patekusio jauno motociklininko gyvybę. Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras įteikė karžygio statulėlę ir atminimo monetas olandų karininkui Robui Opmeeriui (Robaui Opmeriui).

Birželį trys NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai Jonavoje suteikė pirmąją medicinos pagalbą avarijos metu sužeistam motociklininkui, padėjo į įvykio vietą atvykusiems Lietuvos policijos pareigūnams ir ugniagesiams. Avarijos vietoje kariai ne tik suteikė pirmąją medicinos pagalbą motociklininkui, bet tuo pačiu metu saugojo teritoriją, rūpinosi intensyviu eismu, paprašė praeivių skambinti avarijos likvidavimo padaliniams.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Trims kultūrininkams – garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“

confident-noyce

Kariuomenės vadas ramina žemaičius: kariniam poligonui bus ieškoma naujos vietos

confident-noyce

Lietuvos kariuomenės dienos proga pirmąsyk suplevėsuos visų keturių pajėgų vėliavos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau