Pasirodė naujausias Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ numeris

Pasirodė naujausias Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ numeris

JP / Luko VARANAUSKO nuotr.

Ką tik pasirodė naujausias pusmetinio Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ numeris. Redakcijai tai reiškia dar vieną kūrybinį etapą, skaitytojams – dar vieną koncentruotą žvilgsnį į miesto kultūrą, meną, istoriją.

Humanitarinių mokslų dr. Arūnas Astramskas, Zita Pikelytė, vyriausiasis Panevėžio archyvaras Leonas Kaziukonis, architektūros doktorantas Evaldas Vilkončius, žurnalistė Irena Vida Bielskytė atkuria nepaprastą jau išnykusio, bet nepamirštamo Panevėžio paveikslą. Bene įdomiausiu savo pačios atradimu džiaugiasi redaktorė Liuda Jonušienė, 1930 m. „Varpo“ žurnale aptikusi galimai niekam nežinomą vieną pirmųjų Juozo Miltinio publikacijų. Įspūdis neįtikėtinas, tarsi skaitytume šių dienų teatrologo tekstą.

BIC

„Meno akiračių“ rubrikoje – susitikimai su pasaulinio lygio kūrėjais, tarp kurių ir panevėžiečiai: tarptautinių keramikos ir fotografijos simpoziumų, festivalio „Jazz fontanas“, plenero K. Naruševičiui atminti, projekto „Kultūrinės paralelės“ autorių kūryba.

Žurnalas turi ir „Kitą kampą“. Pasikalbėta su Panevėžyje dirbančiais aktoriais ukrainiečiais, į Panevėžį atsikėlusiais arba grįžusiais išskirtinių kavinių savininkais, „Geležinio žmogaus“ Vidmanto Urbono gydytoja endobiogenike Irena Brogaite.

Žurnalo „Senvagė“ pristatymas

Prie leidinio sėkmės neabejotinai prisideda puikūs iliustratoriai fotografai: Stasys Povilaitis, Andrius Repšys, Vilmira Gedzevičienė, Jonas Linda, Tomas Stasevičius, Lukas Varanauskas ir kt.

Žurnalą kaip visada galima įsigyti J. Masiulio knygyne, Turizmo informacijos centre, Dailės galerijoje, „Amalkeros“ biure (A. Smetonos g.), o prenumeruoti kitiems metams – bet kuriame Lietuvos pašto skyriuje.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.