Pasirašytas memorandumas dėl globos sistemos pertvarkos

Pasirašytas memorandumas dėl globos sistemos pertvarkos

0

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis su kolegomis pasirašė bendradarbiavimo įgyvendinant institucinės globos sistemos pertvarką memorandumą.

Parašus taip pat padėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas ir Nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkas Ramūnas Navickas.

Memorandume įtvirtintas visų pusių glaudus bendradarbiavimas siekiant sukurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kiekvienam vaikui ir neįgaliajam, turinčiam proto ar psichikos negalią, ar jo šeimai, taip pat globėjams ir rūpintojams sudarysiančią sąlygas gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas bei reikiamą pagalbą bendruomenėje, o kiekvienam likusiam be tėvų globos vaikui augti saugioje ir jo raidai palankioje aplinkoje.

BIC

Jame numatyta plėtoti kompleksiškai teikiamas socialines, psichologinės pagalbos, sveikatos priežiūros, švietimo ir ugdymo paslaugas, taip pat didinti specialistų, dirbančių su negalią turinčiais vaikais profesinę kompetenciją, imtis veiksmų, kad vaikai, ypač kūdikiai, neįgalieji, turintys proto ar psichikos negalią, nepatektų į institucinę globą.

Įgyvendinant institucinės globos sistemos pertvarką Vidaus reikalų ministerija dalyvaus tarpinstituciniame bendradarbiavime stiprinant kompleksinius pagalbos tokioms šeimoms gebėjimus.

Numatoma, kad nepilnamečių reikalų policijos pareigūnai neįgaliųjų ir likusių be tėvų globos vaikus turėtų įtraukti į bendrosios prevencijos priemones – stovyklas, renginius, kitus bendruomeninius įvykius, arba, nustačius šių vaikų teisių pažeidimus, teisės aktų nustatyta tvarka kreiptis į tuo užsiimančias institucijas bei vykdyti savo nustatytas funkcijas. Taip pat bendruomenės pareigūnai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tokias šeimas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.