Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Grūžių vaikų globos namais

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Grūžių vaikų globos namais

0

Grūžių vaikų globos namuose organizuotas tarpinstitucinis susitikimas, kurio metu aptartos bendradarbiavimo problemos ir galimi jų sprendimo būdai, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Susitikime dalyvavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato viršininkas Dalius Prakuraitis, specialistės, dirbančios su nepilnamečiais, Aušra Beltienė ir Jurgita Packevičienė, bendruomenės pareigūnas Viktoras Doda, Prevencijos poskyrio viršininkas Žygintas Stuknys, Grūžių globos namų pavaduotoja Genė Domarkiene, socialiniais darbuotojai, psichologė ir auklėtojos.

Globos namų darbuotojai išsakė problemas, su kuriomis susiduria. Didžiausia problema – dažnėjantys vaikų daromi viešosios tvarkos pažeidimai, žalingi įpročiai, savo atsakomybės nesuvokimas, nepagarba suaugusiems ir auklėjimo priemonių taikymo sunkumai globotiniams.

BIC

Pasvalio rajono policijos komisariato viršininkas Dalius Prakuraitis skatino darbuotojus dėl iškilusių problemų dažniau pagalbos kreiptis į policijos pareigūnus, ypač principingai reaguoti į atvejus, susijusius su nepagarba darbuotojams, žalingų įpročių demonstravimu. Pareigūnai siūlė fiksuoti visus vaikų, linkusių daryti teisės pažeidimus, nusižengimus bei apie atliktus profilaktinius pokalbius žymėti jų asmens bylose, kurią būtų galima pateikti, kaip papildomąją įrodomąją medžiagą, svarstant vaikus minimalios ir vidutinės priežiūros posėdžiuose ar rengiant jų pažeidimų bylas.

Kalbėta apie priežastis, dėl kurių vaikai daro pažeidimus ir nusikalsta, apie neigiamą vyresniųjų įtaką mažiesiems, galimą jų užimtumą, poreikius, vaikų nenorą priimti pagalbą, pagalbos ir jiems siūlomų paslaugų nevertinimą, autoritetų trūkumą.

Apsvarsčius bendras problemas, policijos komisariato viršininkas Dalius Prakuraitis ir Grūžių globos namų pavaduotoja socialinėms paslaugoms, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Genė Domarkienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta bendradarbiauti ne tik vykdant prevencinę veiklą, kontroliuojant vaikų, esančių policiją dominančių vaikų sąrašuose, elgesį, bet ir nepilnamečiams taikomos atsakomybės, jų teisenos procese.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.