Pašilių stumbryne pakrikštyti šiais metais gimę stumbriukai atnaujinta, papildyta nuotraukų galerija

Pašilių stumbryne pakrikštyti šiais metais gimę stumbriukai atnaujinta, papildyta nuotraukų galerija

JP, GNTV / Ryčio ŽIŽIO nuotr.

Panevėžio rajone esančiame Pašilių stumbryne šiemet gimusiems stumbriukams, tradiciškai, krikštynų dieną išrinkti vardai. Juos šventės metu padėjo išrinkti atvykę vaikai. Stumbrų mažylių šiemet pakrikštyti 3. Tiesa, vienas jų gimė palyginti vėlai. Stumbrininkai juokauja, kad pastarasis pasaulį išvydęs stumbrų jauniklis savotiškai įamžino popiežiaus vizitą mūsų šalyje.

Stumbryno darbuotojai teigia, kad dėl prieš porą savaičių gimusio stumbrų mažylio kiek neramu. Tikėtina, kad žiemą jam gali prireikti žmonių pagalbos, ypač, jei šalčiai atslinktų greitai.

Tačiau mažylis nėra vėliausiai gimęs stumbriukas stumbryne.

BIC

Mažylių krikštynos stumbryne vyksta jau 18-ą kartą. Anot urėdijos Panevėžio regioninio padalinio vadovas Giedriaus Bronušo, krikštynų šventėje vaikai kasmet vardus išrenka 3-4-iems mažyliams.

Anot stumbryno darbuotojų, nors teritorija, kurioje gyvena stumbrai, yra labai didelė, pamatyti mažuosius galima ne tik šventės dieną, bet ir atsitiktinai atvykus.

Pagal tarptautinį susitarimą, Lietuvoje gimusiems stumbrams suteikiami vardai, prasidedantys raidėmis „Gi“. Pirmasis Lietuvoje gimęs stumbras buvo pavadintas Giriniu.

Šiuo metu Pašilių stumbryne gyvena patinai Girius, Gimis, Gifris, Gipolas, Gipokis, Gipordas, Gilius II, Gigas, Gilas ir patelės Giazabota, Giedrė, Gira, Gizopa, Gipota, Gimba, Girna, Polalfa. Pastarosios vardas išsiskiria, nes ji atvežta iš Lenkijos pagal mainų programą.

„Bendradarbiaujame su kaimyninės Lenkijos Niepolonicos miškų urėdija. Kad butų išvengta kraujomaišos,  mainomės stumbrais“, – pasakoja Giedrius Bronušas.

Stumbrai gali išgyventi iki trisdešimties metų. Pašilių stumbryne šiuo metu trys vyriausios patelės yra sulaukusios po 16 metų. Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio prižiūrimas Pašilių stumbrynas užima beveik 50 hektarų aptvertą plotą, kurio didžioji dalis apaugusi mišku. Aptvaras padalintas į dvi dalis, kad galėtų gyventi dvi stumbrų bandos. Pašilių stumbryną vidutiniškai per metus aplanko apie 18 tūkst. lankytojų iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Stratum

Modelis

Mano namukas

Lietkabelis

NKC

PIC

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.