Pasikeitimai Panevėžio valdžioje: teikiamas kandidatas į vicemero postą

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
L. Jagminas.

Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos posėdis kitą savaitę, lapkričio 26 dieną, bus intensyvus ir įdomus. Prisieks du nauji Tarybos nariai – Lauras Jagminas ir Povilas Urbšys. Be to, miesto politikams bus pristatytas naujas mero pavaduotojas vietoje į Seimą išrinkto „valstiečio“ Deivido Labanavičiaus. Meras Rytis Račkauskas teiks nepartinio L. Jagmino kandidatūrą.

Turi kandidatą

Panevėžio meras R. Račkauskas miesto Tarybai į mero pavaduotojus teiks L. Jagmino kandidatūrą ir naujienų portalui JP aiškino apie pasirinkimą.

„Deividui Labanavičiui tapus Seimo nariu, jo prašiau frakcijoje aptarti ir pateikti kandidatūrą mero pavaduotojo pareigoms užimti. Kadangi frakcija nerado vieningo sprendimo, o Rimantas Narkūnas, Lauras Jagminas ir Kęstutis Lukoševičius informavo, kad nemato galimybių toliau dirbti drauge, teko priimti kitus sprendimus. Kalbėjome su Tarybos daugumos nariais, išgryninome situaciją ir priėmėme sprendimą – Tarybai teikiama L. Jagmino kandidatūra. L. Jagminas nuo kadencijos pradžios dirbo mero patarėju, sėkmingai įsijungė į darbus, jo kandidatūrą palaiko ir koalicijos partneriai. Svarbiausia, kad dauguma išlieka stabili, darbinga ir neabejoju, kad atėjus naujam vicemerui toliau dirbsime konstruktyviai ir priimsime geriausius sprendimui miestui“, – teigė meras.

L. Jagminęs yra dirbęs Panevėžio miesto mero R. Račkausko patarėju.

Kandidatą siūlė ir D. Labanavičius

Nesnaudė į Seimą išrinktas „valstietis“ buvęs Panevėžio vicemeras D. Labanavičius. Jis lapkričio 20 dieną išsiuntė Panevėžio merui R. Račkauskui ir Tarybos sekretoriui Mantui Navaruckiui išsiuntė teikimą:

„Laimėjus Seimo nario mandatą, atsilaisvino mero pavaduotojo vieta. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Panevėžio miesto skyrius vadovaujantis 2019-04-23 Koalicijos sutartimi į šias pareigas siūlo Tarybos narį Kęstutį Lukoševičių. Esu dėkingas už mano kandidatūros palaikymą Seimo rinkimuose, todėl turime dar didesnes galimybes Panevėžio miesto plėtrai, kviečiu aktyviai bendradarbiauti!“

K. Lukoševičius.

Nebeliko frakcijos

Buvusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys R. Narkūnas naujienų portalui JP teigė, kad LVŽS Panevėžio skyriaus pirmininkas D. Labanavičius negali siūlyti mero pavaduotojo skyriaus vardu.

„Tai daugiau LVŽS frakcijos Taryboje prerogatyva. Tačiau miesto Taryboje nebėra tokios frakcijos. Įvyko susirinkimas šios savaitės pirmadienį, lapkričio 16 dieną, ir jo metu buvo išaiškintas frakcijos likimas – jos nebėra ir pasiūlytos dvi kandidatūros mero pavaduotojo postui užimti. Siūlomas buvo L. Jagminas ir K. Lukoševičius. Balsuojant, demokratiškai pritarta L. Jagmino kandidatūrai. Tai ir buvo pateiktą Panevėžio merui“, – sakė R. Narkūnas ir mano, kad reikia mažiau veltis į ginčus, o dirbti Panevėžio miestui ir jo gyventojams.

R. Narkūnas.

Vadovaujasi demokratija

Kandidatas į vicemerus L. Jagminas patvirtino, kad lapkričio 26 dienos Tarybos posėdyje ne tik prisieks kaip Tarybos narys, bet bus slaptai balsuojama už jo kandidatūrą į mero pavaduotojo postą.

„Buvau demokratiškai frakcijos išrinktas ir mano kandidatūra pasiūlyta merui R. Račkauskui. Manau, kad reikia vadovautis demokratiškais principais, o ne primestinai priimti nurodymus. Be to, prisiekus kaip Tarybos nariui, bus kuriama nauja frakcija, nes LVŽS frakcijos nebeliko. Juk negali vienas likęs K. Lukoševičius būti frakcija. Naujos frakcijos steigėjai būsiu aš ir R. Narkūnas. Siūlysime ir kitiems Tarybos nariams prisijungti prie mūsų būsimos frakcijos“, – aiškino L. Jagminas.

Balsuos Savivaldybėje

Pasak L. Jagmino, Panevėžio miesto taryboje lapkričio 26 dienos posėdyje prisieks nuotoliniu būdu.

„Tarybos posėdis vyks nuotoliniu būdu, o vicemero rinkimai vyks miesto Savivaldybėje, nes balsavimas yra slaptas. Nuotoliniu būdu slapto balsavimo organizuoti negalima. Mero pavaduotojo rinkimams balsavimas bus paskutinis Tarybos posėdžio klausimas, kad Tarybos nariai galėtų atvykti balsuoti į Savivaldybę. Ten bus saugiai, bet vadovaujantis reglamentui, surengti vicemero rinkimai“, – paaiškino L. Jagminas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio vicemeru išrinktas L. Jagminas: jau rytoj – pirmoji darbo diena

confident-noyce

Panevėžio savivaldybės taryba atleis jau nedirbantį vicemerą, balsuos dėl naujo

confident-noyce

Viceministro posto Panevėžio vicemeras nesipurto

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau