Pasieniečiai sulaikė kontrabandininką ir 2 tūkst. pakelių rūkalų

Pasieniečiai sulaikė kontrabandininką ir 2 tūkst. pakelių rūkalų

JP / VSAT nuotr.

Prie sienos su Baltarusija pasieniečiai su įkalčiais sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, kuris su bendrininku į Lietuvos gilumą gabeno 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Šeštadienio naktį miške ties Šalčininkų rajono Maciučių kaimu patruliavę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai aptiko 8 ryšulius, apvyniotus polietileno plėvele.  Nuo šios vietos iki sienos su Baltarusija – maždaug 800 metrų. Prie ryšulių buvo pritvirtintos savadarbės petnešos, kad krovinį būtų patogiau gabenti.

Pasieniečiai čia liko pasaloje. Paryčiais jie pastebėjo, kaip į šią vietą atvažiuoja automobilis „Audi A8“ su lietuviškais registracijos numeriais. Iš jo išlipę du vyrai atsargiai apsidairė, nieko neįtardami čiupo ryšulius ir ketino nešti juos į mašiną. Tuomet iš tolėliau surengtos pasalos pasirodė VSAT pareigūnai. Nešikai  metė savo krovinius ir spruko. Vienas bėglys pasišalino automobiliu, kitas bandė pabėgti mišku. Jį nusiviję pasieniečiai bėglį sulaikė.

BIC

Buvo iškviestas VSAT kinologas su vokiečių aviganiu Praidu. Keturkojis pėdsekys patikrino vietovę, tačiau nieko įtartino nebuvo aptikta. Valstybės sienos pažeidimas nenustatytas. Gali būti, kad šis krovinys iš Baltarusijos buvo tiesiog permestas per sienos liniją jos nepažeidžiant.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 21 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Antro kroviko tapatybė nustatyta, jis ieškomas. Iš viso kontrabandininkai gabeno 2000 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Nešikams gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų.

Po apklausų VSAT pareigūnai sulaikytajam įteikė šaukimą atvykti į teismą, kur bus nagrinėjama jo byla, ir paleido.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.