Pasieniečiai neįsileido Prancūzijos policininkų atskraidinto vyro

Pasieniečiai neįsileido Prancūzijos policininkų atskraidinto vyro

BNS / VSAT nuotr.

Lietuvos pasieniečiai neįsileido šeštadienio vakarą į Lietuvą Prancūzijos policininkų atskraidinto vyro, kuris naudojosi suklastota lietuviška tapatybės kortele.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba, į Vilniaus oro uostą per Rygą iš Paryžiaus dviejų policijos pareigūnai atskraidintas vyras turėjo lietuvišką asmens tapatybės kortelę. Prancūzijoje sulaikytą vyrą teisėsaugininkai nusprendė atkonvojuoti į Lietuvą.

Vilniaus oro uosto pasieniečiai iškart pastebėjo, kad esą 54-erių Lietuvos piliečiui išduota asmens tapatybės kortelė yra suklastota. Apklausos metu atskraidintas vyras, nemokantis lietuviškai, prisistatė esąs to pat amžiaus Ukrainos piliečiu. Kitų dokumentų jis neturėjo.

BIC

Pasieniečiai atsisakė šį asmenį įsileisti į Lietuvą ir uždarė į Vilniaus oro uosto užkardos laikino sulaikymo patalpą. Ten jis praleido Kūčių naktį. Prancūzijos policininkai nakčiai iš oro uosto išvyko nakvoti į viešbutį Vilniuje.

Klastota tapatybės kortelė paimta ir saugoma Vilniaus oro uosto užkardoje.

Numatoma, kad Prancūzijos pareigūnai su į Lietuvą neįleistu asmeniu sekmadienį popiet iš Vilniaus per Rygą grįš atgal į Prancūziją.

Panašaus atvejo būta ir prieš tris savaites. Tada į Palangos oro uostą keturi Jungtinės Karalystės pareigūnai iš Londono atlydėjo vyrą, kurio pasieniečiai irgi neįsileido į Lietuvą. Jis buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir teisėsaugos pareigūnams prisistatė Klaipėdoje gyvenančiu lietuviu. Tai patvirtinančių dokumentų vyras neturėjo.

Palangos užkardos pasieniečiai nustatė, kad duomenų apie tokį asmenį nėra. Apklausos metu rusiškai kalbantis vyras pareigūnams nebeįrodinėjo esąs lietuvis. Jis teigė esantis rusas ir jokių sąsajų su Lietuva neturintis.

Šį vyrą pasieniečiai iš Lietuvos tada išsiuntė atgal į Londoną. Kartu išvyko ir jį lydėję keturi pareigūnai britai.

bns

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.