Pasaulio lietuvių metams – specialus LRT projektas „Keturi milijonai“

Pasaulio lietuvių metams – specialus LRT projektas „Keturi milijonai“

JP / LRT nuotr.

Pagal charakterį ir papročius lyg ir turėtume būti prisirišę prie namų ir gimtinės, tačiau istorija byloja ką kita – nuo seno, tik atsiradus progai, ieškoti laimės keliaujame svetur. Pastarieji dešimtmečiai dar kartą įrodė, kad esame emigrantų tauta. Šiandien lietuvį sutiksi  visur – Lenkijoje ir Amerikoje, Anglijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Tai kiek gi mūsų yra pasaulyje? Sakoma, kad apie keturis milijonus. Būtent taip – „Keturi milijonai“ – vadinsis Lietuvos radijo laidų ciklas, skirtas šiemet paskelbtiems Pasaulio lietuvių metams.

„Po visą pasaulį išsibarstę lietuviai – labai svarbi Lietuvos dalis, su kuria norime palaikyti ryšį. „Keturi milijonai“ – vienas pirmųjų Pasaulio lietuvių metams skirtų LRT projektų, kurį pristatome visose savo platformose – radijuje, internete ir televizijoje“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pirmoji transliacija – jau rytoj, antradienį, kovo 19 d. 10 val. tiesiogiai iš Lenkijos radijo (Polskie Radio) studijos Varšuvoje. LRT radijo laidų vedėjai Giedrė Čiužaitė ir Darijušas Malinovskis kalbėsis su kaimyninėje šalyje gyvenančiais įvairaus amžiaus ir skirtingų patirčių tautiečiais. Giedrė ir Darijušas rytoj jungsis ir su LRT TELEVIZIJOS laidomis – „Labas rytas“ ir „Laba diena“, specialios publikacijos bus rengiamos ir portale LRT.LT.

BIC

„Pirmąją panašaus pobūdžio transliaciją lapkričio mėnesį rengėme tiesiogiai iš Latvijos radijo studijos, ji buvo skirta Latvijos šimtmečiui ir būtent tada kilo idėja, kad panašias laidas galima rengti ir iš kitų šalių. Todėl šiemet keliones pradedam nuo kitos kaimynės, Lenkijos, kur yra didelė lietuvių bendruomenė“, – pasakoja Giedrė Čiužaitė.

Vėliau kitų LRT žurnalistų laukia kelionės į lietuvių išeivijos sostine neoficialiai vadinamą Čikagą ir ten, kur lietuviai dažniausiai traukė pastaruosius keliolika metų, – į Airiją, Jungtinę Karalystę ir Norvegiją. Kokia išeivių kasdienybė? Ar seka gyvenimą Lietuvoje? Galiausiai, ar susimąsto kada apie grįžimą namo? Tai tik keli klausimai, kuriuos žurnalistai užduos svetur gyvenantiems tautiečiams.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.