Pasaulio lietuvių jaunimas – laukiamas Lietuvoje

Pasaulio lietuvių jaunimas – laukiamas Lietuvoje

JP / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su pasaulio lietuvių jaunimo atstovais, pasirinkusiais mūsų šalį vasaros stažuotėms pagal programą „Jungtis Lietuvai“, su kuriais kalbėta apie jaunimo galimybes Lietuvoje, tautiškumo, tapatybės, lietuvybės saugojimą užsienyje.

Šie metai paskelbti Pasaulio lietuvių metais, lietuvių vienybė pasaulyje ir darbai Lietuvai visada yra labai svarbūs. Prezidentės teigimu, sveikintinos visos iniciatyvos, kurios suteikia galimybę jaunosios kartos užsienio lietuviams iš arti susipažinti su modernėjančia Lietuva, padeda jiems išlaikyti ryšį su tėvų gimtine, palengvina apsisprendimą sugrįžti.

Pasak šalies vadovės, Lietuvai reikia visų geranoriškų tautiečių, čia norinčių pritaikyti užsienyje įgytas žinias ir patirtį, jų idėjos ir pasiūlymai gali prisidėti stiprinant mūsų valstybę, kuriant jos ateitį. Grįžtantis jaunimas čia mato galimybių realizuotis ir tobulėti pagal profesiją.

BIC

Prezidentė pabrėžė, kad jauni, aktyvūs, išsilavinę ir bendruomeniški lietuviai gali ir turi būti šalies tarptautiniai ambasadoriai, skleidžiantys patriotiškumą ir žinias apie Lietuvos pasiekimus, kuriais jie galės įsitikinti, stažuodamiesi inovatyviausiose šalies įmonėse ir organizacijose.

Į šešių savaičių trukmės stažuotę atvyko 17 lietuvių kilmės jaunuolių, kurių dauguma gimė svetur, bet puoselėja lietuvybę, aktyviai dalyvauja užsienio lietuvių bendruomenių veikloje.

Atvykusieji jaunuoliai studijuoja įvairiuose JAV universitetuose biochemiją ir molekulinę biologiją, verslo administravimą, kriminalinę teisę, sociologiją, psichologiją, politikos, kitus mokslus. Stažuotę jie atliks Lietuvos įmonėse pagal savo studijų kryptis.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.