Pasaulinei kraujo donorų dienai – trijų mėnesių turas po Lietuvą atnaujinta

Pasaulinei kraujo donorų dienai – trijų mėnesių turas po Lietuvą atnaujinta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, BNS nuotr.

Birželio 14-oji – ypatinga diena – Pasaulinė kraujo donorų diena. Ji minėti pradėta nuo 2005 metų, o tai nuspręsta buvo 58-toje Pasaulio sveikatos asamblėjoje.

Pasaulinę kraujo donorų dieną mini ir Nacionalinio kraujo centro (NKC) Panevėžio filialas.

NKC Panevėžio filialo vadovė Rita Vaitkienė naujienų portalui JP aiškino, kad profesinei šventei bus skirtas turas per visą Lietuvą.

BIC

„Turu rūpinasi Nacionalinis kraujo centras – jie sudarė turo maršrutą. Beje, turas nepalenks ir Panevėžio bei Šiaulių regionų. Juolab, kad NKC Panevėžio filialas ir darbuojasi šiuose regionuose. Turo pradžia – birželio 19 diena Pakruojyje“, – pristatė turą skirtą Pasaulinei kraujo donorų dienai.

Pasak R. Vaitkienės, kaip nors ypatingai profesinės dienos neminės.

R. Vaitkienė.

„Pasaulinės kraujo donorų dienos proga apsilankiusiems donorams įteiksime geresnius suvenyrus. Tai bus mums įprasta darbo diena. Kraujo donorų turas užsuks į Panevėžį. Tai bus rugsėjo 21-oji, o donorai bus laukiami „Cido“ arenoje. Ten kaip tik vyks paroda „Expo Aukštaitija“. Vyks įvairūs koncertai. Be to, bus apdovanoti nusipelnę kraujo donorai“, – pasakojo NKC Panevėžio filialo vadovė.

 Pasaulinė kraujo donorų diena

Birželio 14 d. gimė Nobelio premijos laureatas, mokslininkas Karlas Landšteineris, sukūręs kraujo grupių sistemą.

2005 m. 58-toje Pasaulio sveikatos asamblėjoje buvo nuspręsta Pasaulinę kraujo donorų dieną minėti kasmet, birželio 14 dieną, taip siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į savanoriškos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimą.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad kiekvienais metais kraujo ir jo komponentų perpylimas padeda išgelbėti milijonus žmonių gyvybių, prailgina pacientų, sergančių sunkiomis ligomis, gyvenimo trukmę ir pagerina jų gyvenimo kokybę.

Be kraujo perpylimo nebūtų įmanoma atlikti daug sudėtingų medicininių procedūrų ir chirurginių operacijų. Labai svarbų vaidmenį kraujo donorystė vaidina motinystės apsaugoje siekiant išgelbėti gimdyvių gyvybes ir sveikatą.

PSO atkreipia dėmesį, dauguma šalių dar nesugeba sukaupti reikalingų saugaus kraujo atsargų, o kraujo tarnybos nuolat susiduria su saugaus ir kokybiško donorų kraujo apsirūpinimo problemomis.

PSO akcentuoja, kad apsirūpinti pakankamomis saugaus kraujo atsargomis galima tik iš reguliariai, savanoriškai ir neatlygintinai kraują aukojančių donorų.

Visas 2018 metų turo datas rasite čia.

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.