-0.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 4 gruodžio, 2021

Pasaulinė pieno gigantė investuos į „Rokiškio sūrį“

Didžiausia pasaulyje pieno produktų eksportuotoja – Naujosios Zelandijos pieno perdirbimo kompanija „Fonterra“ investuos daugiau kaip 7 mln. eurų Lietuvoje, įsigydama 10 proc. bendrovės „Rokiškio sūris“ akcijų.

„Pasaulinio lygio kompanijos strategines investicijas, patvirtintas po ilgų žvalgytuvių visoje Rytų Europoje, vertiname kaip pasitikėjimą ne tik mumis, kaip verslo partneriais, bet ir visa Baltijos šalių rinka“, – sako „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

„Rokiškio sūris“ per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė, kad su „Fonterra“ pasiektas preliminarus susitarimas dėl naujazelandiečių investicijos į Lietuvos bendrovės įstatinį kapitalą. Investicija bus vykdoma išleidžiant naują „Rokiškio sūrio“ 3,586 mln. paprastųjų vardinių akcijų akcijų emisiją, kurios dydis sudaro 10 proc. bendrovės investicinio kapitalo.

Sutarta akcijų emisijos kaina sudaro 7,1 mln. eurų – t.y. 1,98 euro už vieną akciją. Ši sutarta kaina yra „Rokiškio sūrio“ šešių mėnesių vidutinė svertinė rinkos kaina „Nasdaq“ Vilniaus biržoje.

Rugsėjo 22 d. kviečiamas neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas, kuriame numatoma patvirtinti naują akcijų emisiją ir suteikti „Fonterra“ kompanijai teisę ją įsigyti.

Pasak D. Trumpos, tvirtas pozicijas pasaulinėje rinkoje turinti „Fonterra“ kompanija – pirmasis „Rokiškio sūrio“  istorijoje ne finansinis, o strateginis partneris, kuriam svarbiausi bus ilgalaikiai rezultatai ir tvari bendrovės plėtra.

„Rokiškio sūrio“ vadovų, pagrindiniu akcininku išliekančio Antano Trumpos ir „Fonterra“ kompanijos požiūriai visiškai sutampa dėl to, kas yra svarbiausia – moderniausias bendrovės techninis ir technologinis aprūpinimas, specialistų kvalifikacijos kėlimas bei glaudus ir abipusiai naudingas bendradarbiavimas su pagrindiniais partneriais – pieno pardavėjais”, – sako D. Trumpa.

Pasak jo, strateginė partnerystė su „Fonterra“ leis dar labiau modernizuoti grupės įmones ir sustiprinti lyderystę Baltijos šalių pieno perdirbimo rinkoje.

„Rokiškio sūris“ su „Fonterra“ bendradarbiauja daugiau kaip penkerius metus, diegiant Lietuvoje naujausias kokybiškų pieno produktų gamybos technologijas.

85 proc. Naujojos Zelandijos pieno gamybos ir perdirbimo rinkos užimančios „Fonterra“ apyvarta praėjusiais finansiniais metais siekė 14 mlrd. eurų, grynasis pelnas viršijo 700 mln. eurų. Kompanija kasmet perdirba apie 22 mln. tonų pieno, eksportuoja 95 proc. produkcijos.

„Rokiškio sūrio“ grupė savo produkciją eksportuoja į 37 pasaulio šalis. Per pirmajį šių metų pusmetį eksportas sudarė 66 proc. nuo grupės pardavimų.

„Rokiškio sūrio“ grupės konsoliduotos pardavimo pajamos pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su pernai tuo pačiu metu, augo 26,36 proc. iki 122,699 mln. eurų. Grupė per šių metų pirmus šešis mėnesius uždirbo 844 tūkst. eurų konsoliduoto grynojo pelno, kai pernai tuo pačiu metu buvo patirta 1,902 mln. eurų grynųjų nuostolių.

„Rokiškio sūrio“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame sąraše.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Iš Panevėžio apygardos teismo – gera žinia bendrovės „Rokiškio sūris“ vadovui

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau