Pasakė, kada kapavietės pripažįstamos neprižiūrimomis

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią kapavietės pripažįstamos neprižiūrimomis ir tai nustato speciali Panevėžio miesto savivaldybės sudaryta komisija.

Neprižiūrima kapavietė – ta, kuri netvarkoma ne trumpiau kaip 2 metus ir kapinių tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka pripažinta neprižiūrima.

Kaip vyks šis procesas? 

Jeigu kapavietė neprižiūrima ilgiau kaip metus, kapinių prižiūrėtojas raštu įspėja už jos priežiūrą atsakingą asmenį apie būtinybę sutvarkyti ir netvarkymo padarinius. Jei per metus nuo įspėjimo įteikimo situacija nesikeičia, informuojama Savivaldybė. Ši apie tai paskelbia savo interneto svetainėje.

Praėjus 2-3 metams nuo paskelbimo kapaviete neprižiūrima gali pripažinti komisija – tiesa, prieš tai apžiūrėjusi kapavietę ne rečiau kaip 3 kartus kasmet ir ne dažniau kaip kas 3 mėnesius.

Tada Savivaldybė per 3 darbo dienas nuo komisijos sprendimo praneš kapinių prižiūrėtojui ir paskelbs www.panevezys.lt.

[quote_box_center] Galimai apleistų kapaviečių sąrašas skelbiamas čia. [/quote_box_center]

Neprižiūrimomis kapavietėmis rūpinsis Savivaldybė. Jas norintys prižiūrėti žmonės per 20 darbo dienų nuo paskelbimo interneto svetainėje raštu turi kreiptis į Savivaldybę. Per 20 darbo dienų ši nuspręs, ar pritarti prašymui (pirmenybė teikiama kapavietėje palaidotų asmenų giminaičiams, tose pačiose kapinėse palaidotų žmonių giminaičiams), ir apie sprendimą per 3 darbo dienas informuos pareiškėją.

Jeigu prašymų nesulaukiama, sprendimas dėl priežiūros priimamas per 20 darbo dienų po to, kai prašymas gaunamas. Bet kuriuo atveju pareiškėjas privalės raštu patvirtinti, kad sutinka su šiomis sąlygomis: nekeisti kapavietės ribų, išsaugoti ir tvarkyti paminklą (jei yra) su užrašu, naujus  statinius statyti tik suderinus su kapinių prižiūrėtoju, kapavietę nuolatos tvarkyti.

Tas, kam bus leista prižiūrėti kapavietę, gali gauti leidimą čia laidoti arba pats būti palaidotas. Tiesa, turės praeiti ne mažiau kaip 25 metai nuo kapo ramybės laikotarpio (laiko, per kurį iki kaulų suyra nekremuoti palaikai) pabaigos. Konkretų ramybės laikotarpį (ne mažiau 25 metų) nustato kapinių prižiūrėtojas.

Pastaraisiais AB „Panevėžio specialus autotransportas“ duomenimis, Šilaičių kapinėse yra 264, Ramygalos g. kapinėse – 241, Pašilių – 1 apleista kapavietė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Obeliuose dažais apipurkšti karių kapai

confident-noyce

Paminklų gamintojas panevėžietis A. Krikščiūnas: „Kiekvienas akmuo turi savo istoriją“

confident-noyce

KPD siūlo tapti vertingiausių istorinių antkapių tvarkymo mecenatais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau