5.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 rugsėjo, 2021

Parodos „X: Ego“ kūrėjų poros bendroje kūryboje ieškojo savasties

Autoriusraimonda mikučionytėFotoerikas laužadis
V. Pečininas ir A. Stančikas.

Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta penktoji „X“ projekto kūrinių paroda „X: Ego“. Be parodos renginyje pristatytas ir katalogas. Unikali paroda Dailės galerijos lankytojus džiugins iki rugsėjo 4 dienos.

Projektai „X“ – tęstinis įvykis, kviečiantis skirtingų sričių kūrėjus dirbti poromis prie bendro kūrinio, dalinantis skirtingomis kūrybinėmis bei technologinėmis patirtimis, idėjomis, paliekant laisvą erdvę temos interpretavimui.

Projekte „X: Ego“ dalyvauja 18 įvairių meno sričių kūrybinių porų. Kartu su tradiciniais raiškos būdais – tapyba, fotografija, metalo plastika šiame projekte sutinkame ir vizualiam laukui neįprastų, tokių kaip poezija.

Graži tradicija

„A galerijos projektai „X“ jau tapo gražia, aukštai kokybės kartelę iškėlusia tradicija. Nepaprastai malonu matyti tokią plejadą menininkų, priėmusių iššūkį savo individualistų kūrėjų talentą nukreipti komandiniam darbui. Rezultatas džiugina akį ir širdį. Akivaizdu, kad sinergija ne tik įvyko, bet ir puikiai pavyko. Dėkoju visiems jums už projektui skirtą laiką, už tai, kad jūsų kūriniai šiandien džiugina mus ir džiugins visus, aplankysiančius parodą. Ir žinoma, dėkoju idėjos autoriui Albinui Vološkevičiui už dar vieną įsimintiną darbą Panevėžiui“, – parodos atidaryme sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

R. Račkauskas.

Provokacija bendrai kūrybai

Parodos kuratorius ir „X“ projekto iniciatorius Albinas Vološkevičius sako, kad projektas „X: Ego“ provokuoja menininkus.

„Provokuoja juos atpažinti savąjį EGO ir pasitikti bendrai kūrybai, kitą – kūrybinį partnerį ir būtent šiuo rakursu pasinerti į bendrąją kūrybą, per savąsias savasties paieškas, šalia jaučiant kitą kūrėją. Tai – didelis iššūkis, bet jis dovanoja neįkainuojamą patirtį kūrėjams ir netikėtus, intriguojančius kūrinius meno gerbėjas bei kultūriniam Lietuvos paveldui“, – kalbėjo A. Vološkevičius.

A. Vološkevičius.

Neįprasti kūrėjai

Pasak parodos kuratoriaus, nors projektas pirmiausia orientuotas į Panevėžio miesto kūrėjus, bet jis nuolat plečiasi.

„Į projekto kūrėjų gretas įsitraukia tiek kitų Lietuvos miestų, tiek užsienio šalių menininkai. Projekte „X: Ego“ dalyvauja 18 įvairių meno sričių kūrybinių porų. Labai smagu, kad projekte sutinkame ir vizualiam laukui neįprastų kūrėjų. Tai poetas Rimvydas Stankevičius ir kunigas Algirdas Dauknys. Manau, kad kiekvienas parodos lankytojas atras sau artimų kūrinių“, – aiškino A. Vološkevičius ir sakė, kad visis kūriniai, kaip ir ankstesniųjų keturių „X“ projektų, bus padovanoti miestui – menų centro kolekcijai papildyti.

Projekto dalyviai – poros:

Marija Šileikaitė-Čičirkienė ir Mantas Misevičius-Sim; Meda Norbutaitė ir Paulius Rukas; Eugenijus Marcinkevičius ir Rimvydas Stankevičius; Petras Lincevičius ir Paulius Norvila; Vita Balinskienė ir  Romualdas Balinskas; Miglė Kosinskaitė ir Peeter Krosmann; Edita Voverytė ir Eglė Kuckaitė; Dan Hermouet ir Algirdas Dauknys; Valentinas Pečininas ir Artūras Stančikas; Liucija Karalienė ir Danielius Rusys; Eugenijus Nalevaika ir Jovita Nalevaikienė; Rita Raziūnaitė ir Giedrius Zaura; Lilija Valatkienė ir Romualdas Inčirauskas; Saulius Dastikas ir Mantas Maziliauskas; Andrius Miežis ir Diana Rudokienė; Andrius Repšys ir Liucija Karalienė; Mindaugas Juodis ir Aušra Kleizaitė; Sigitas Laurinavičius ir Stasys Povilaitis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Naujamiestyje jubiliejaus proga padėkota tautodailės tradicijų puoselėtojai

confident-noyce

Sostinės Vrublevskių bibliotekoje – dokumentų apie totorius paroda

confident-noyce

„Algirdiškiai 2021“: naujos veislės, senųjų augintojų patirtys ir egzotika

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau