Parlamentaras: vilkų padarytą žalą turėtų atlyginti Aplinkos ministerija

Parlamentaras: vilkų padarytą žalą turėtų atlyginti Aplinkos ministerija

Sniegė BALČIŪNAITĖ (BNS) / Pixabay.com nuotr.

Vilkų padarytą žalą žmonėms ir naminiams gyvuliams nuo 2019-ųjų gegužės turėtų atlyginti Aplinkos ministeriją, šią funkciją perimdama iš savivaldybių, siūlo parlamentinio Aplinkos apaugos komiteto vadovas „valstietis“ Kęstutis Mažeika. Tokia tvarka dabar taikoma kompensuojant stumbrų padarytą žalą.

„Vilkų skaičių nustato ministerija, tai ji turi prisiimti atsakomybę už tą skaičių, kurį patvirtina, ir jų padarytą žalą. Tada tas žalos atlyginimas nebus našta savivaldybėms, nes ta žala kartais būna didesnė, negu savivaldybės apskritai gauna lėšų kompensuoti vilkų padarytai žalai“, – BNS tvirtino K. Mažeika.

Jis su dar septyniais parlamentarais Seime užregistravo Aplinkos apsaugos rėmimo programos ir Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatymo įstatymo pataisas dėl vilkų padarytos žalos kompensavimo tvarkos pakeitimo.

BIC

Pasak K. Mažeikos, Aplinkos ministerijai pradėjus kompensuoti vilkų padaromą žalą, savivaldybės galės daugiau lėšų skirti gyventojų švietimui, kaip apsisaugoti nuo vilkų.

„Toms (švietimo – BNS) priemonėms savivaldybėms dabar pritrūksta lėšų, nes visi pinigai skiriami tiesioginei žalai kompensuoti. Dabar savivaldybės galės kompensuoti priemones, atbaidančias vilkus, daugiau lėšų skirti švietimui, kaip apsisaugoti, ką rekomenduoja visuomenininkai“, – aiškino K. Mažeika.

Pasak jo, nuo 2019 metų keisis už medžiojamus gyvūnus surenkamų lėšų paskirstymo tvarka – po 50 proc. jų bus skiriama Aplinkos apsaugos rėmimo programai ir Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiajai programai. Iki šiol lėšų daugiau gaudavo savivaldybės.

K. Navicko teigimu, šių lėšų kitąmet bus surenkama daugiau, nes nuo 2019-ųjų du kartus didinami mokesčiai už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.