11 C
Panevėžys
Sekmadienis, 22 birželio, 2025

Parlamentarai svarstys siūlymą atleisti dalį šauktinių nuo PSD įmokų

AutoriusAustėja Paulauskaitė (ELTA)
FotoDELFI

Parlamentas po pateikimo pritarė siūlymui atleisti nuolatinių pajamų neturinčius šauktinius nuo įmokų už privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotomis įstatymo pataisomis siūloma numatyti, kad šauktiniai, neturintys nuolatinių pajamų, būtų apdrausti PSD valstybės lėšomis. Tokiu atveju jie gautų įprasta tvarka teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, nemokėdami draudimo įmokų.

Tokių asmenų, ministerijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra apie 4 tūkst. Pirminiais skaičiavimais, jeigu šauktiniai būtų atleidžiami nuo PSD įmokų, 2026 m. tokie pokyčiai pareikalautų apie 452 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų. Tiesa, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) duomenimis, nuo 2026 m. sausio 1 d. dalis šauktinių privalomąją pradinę karo tarnybą atliks tik 3 mėnesius, todėl lėšų poreikis jiems drausti atitinkamai gali būti kiek mažesnis – apie 439 tūkst. eurų.

Šiai iniciatyvai po pateikimo Seimo nariai pritarė bendru sutarimu. Tiesa, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Rima Baškienė išsakė siūlymą tokią tvarką taikyti ir senjorų, užsiimančių individualia veikla, atžvilgiu.

„Ar nemanote, kad dar yra veiklos sričių ir žmonių, dirbančių tose srityse, kurias taip pat galbūt galima būtų atleisti? Turiu omenyje pagal individualią veiklą dirbančius senjorus. Jie taip pat patenka į tą grupę, kai jie patys turi apsimokėti, o jie jau yra senjorai“, – diskusijos metu kalbėjo parlamentarė.

Savo ruožtu įstatymo pakeitimo projektą pristačiusi sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė užsiminė, jog apie tai galėtų būti svarstoma ateityje.

„Pritarčiau, kad tikrai svarstymas galėtų būti papildomai nuo PSD įmokos atleisti senjorus, kurie užsiima individualia veikla. Visgi, šiuo metu įstatymo pakeitimo pasiūlymas apima šauktinius, bet pritariu jūsų idėjai“, – sakė ministrė.

Seimui pritarus, įstatymo pakeitimai įsigaliotų nuo ateinančių metų.

2023 m. Sodros skaičiavimais, pajamų neturėjo apie 19,4 proc. šauktinių. Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registro duomenimis, dar apie 1,55 proc. šauktinių nėra nuolatiniai Lietuvos gyventojai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Siūloma su verslo liudijimu dirbančius pensininkus atleisti nuo PSD įmokų

JP Redakcija

Seimas svarstys, kad šauktiniai būtų draudžiami valstybės lėšomis

JP Redakcija

Privalomąją karo tarnybą pradeda virš 400 jaunuolių

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads