Pareigūnai tikrina pirotechnikos priemonių prekybos vietas

Pareigūnai tikrina pirotechnikos priemonių prekybos vietas

JP / JP nuotr.

Policija informuoja, kad iki sausio 9 d. bus vykdoma speciali policijos priemonė, kurios metu bus tikrinamos pirotechnikos priemonių prekybos vietos, taip pat galimos pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietos, prižiūrima kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos viešose vietose. Už padarytus pirotechnikos priemonių įsigijimo, laikymo, pardavimo taisyklių pažeidimus bus taikomos administracinės nuobaudos.

Fejerverkus galima pirkti tik iš asmenų, turinčių policijos leidimus. Čia parduodami fejerverkai yra sertifikuoti, nustatyta tvarka paženklinti ir saugūs naudoti. Tokiose prekybos vietose parduodami gaminiai turi naudojimo instrukcijas.

Taip pat ant gaminio nurodytas mažiausias saugus atstumas. Prieš naudojant fejerverkus būtina atidžiai susipažinti su gaminio naudojimo instrukcija. Gaminio naudojimo instrukcija turi būti pateikta lietuvių kalba. Naudojant fejerverkus, būtina laikytis instrukcijos reikalavimų, nurodytų ant pirotechnikos priemonės pakuotės. Pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose.

BIC

Policija primena, kad pirotechnikos priemonės yra potencialiai pavojingi gaminiai juos naudojantiems ir aplinkiniams žmonėms. Daug žmonių, kurie naudoja pirotechnikos priemones ne pagal paskirtį, nesilaikydami instrukcijos arba naudoja savadarbius ar nesertifikuotus gaminius patiria įvairias traumas, nudegimus.

Didelę dalį tarp nukentėjusiųjų sudaro vaikai ir paaugliai, todėl tėvai turėtų neleisti vaikams naudoti pirotechnikos priemonių, ypač atidžiai prižiūrėti, kaip jas naudoja paaugliai.

Policijos duomenimis duomenimis sutinkant naujuosius 2016 metus buvo sužaloti 76 žmonės (iš jų 34 nepilnamečiai), vienas asmuo žuvo.

Kaip pagrindines priežastis dėl kurių žmonės susižaloja pirotechnikos priemonėmis ar yra jomis sužalojami galima įvardyti:

– chuliganizmą, kuomet pirotechnikos priemonės panaudojamos ne pagal paskirtį

– pirotechnikos priemonių panaudojimą, nesilaikant instrukcijos;

– neblaivių asmenų naudojamas pirotechnikos priemones;

– tėvų ar globėjų neatsakingą požiūrį, kai vaikams leidžiama sprogdinti pirotechnikos priemones.

Kaune – pirmieji rezultatai

Gruodžio 13 d., Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Licencijavimo skyriaus pareigūnai kartu su Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais atliko patikrinimus. Jų metu buvo atkreiptas dėmesys į tai, ar nėra pažeidimų prekiaujant internetu civilinės pirotechnikos priemonėmis.

Atlikto patikrinimo metu nustatyta įmonė, kuri pardavė F4 kategorijos fejerverkus, taip pažeisdama Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatyme nustatytus reikalavimus. Nustatytas pažeidimas inicijavo patikrinimą įmonės specializuotoje parduotuvėje, kurioje prekiaujama visų kategorijų civilinės pirotechnikos priemonėmis.

Patikrinimų metu parduotuvėje taip pat nustatyti civilinės pirotechnikos priemonių laikymo ir tiekimo rinkai pažeidimai bei konfiskuotos civilinės pirotechnikos priemonės, kurios neatitiko nustatytų teisės reikalavimų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.