Pareigūnai – stumbrų jauniklės šventėje

Pareigūnai – stumbrų jauniklės šventėje

Karolina MIGANOVIČIENĖ / Panevėžio policijos nuotr.

Panevėžio miškų urėdijos Pašilių stumbryne vyko renginys, skirtas nepaprastai progai – stumbrų bandos jauniklei buvo renkamas vardas. Mažąją stumbriukės šventės dalyviai pakrikštijo Gile. Šis vardas išrinktas burtų keliu, o jo autorė – Jurbarko rajono Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos mokinė. Konkurse dalyvavo vaikai iš visos Lietuvos mokyklų. Jie siuntė sugalvotus vardus ir susirinko į šventę aplankyti naujosios stumbryno gyventojos.

Šią gražią šventę rengė Panevėžio miškų urėdijos Miškų urėdas Valdas Kaubrė, Kristina Mickienė, Pašilių stumbryno darbuotojai, VĮ „Panevėžio regiono keliai“ Saugaus eismo skyriaus inžinierius Tadas Braždžionis, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininkas Erikas Klimas ir to paties poskyrio vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė, taip pat Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės L. Keblienė, S. Paškevičiūtė ir policijos bičiulis Amsius.

Renginio organizatoriai siekia, kad vaikai daugiau laiko praleistų gamtoje, pažintų ją, pastebėtų grožį, išmoktų ne tik naudotis teikiamomis gėrybėmis, bet ir  mylėtų, mokėtų pasirūpinti. Minėjo, kad reikia gražinti ne tik savo kiemą, bet ir puoselėti, saugoti parkus, miškus, poilsiavietes.

BIC

Vaikai taip pat išgirdo stumbryno atsiradimo istoriją, sužinojo, kokie gyvūnai čia gyvena, kokius augalus galime surasti.

Gryname ore ir mokytis lengviau, tad policijos pareigūnai priminė vaikams saugaus elgesio taisykles, ko saugotis, kaip elgtis mieste, gatvėje,  kaimo vietovėse ar miškuose. Kartu su Amsiumi vaikai pasikartojo Kelių eismo ir taisykles, prisiminė, kaip teisingai reikia pereiti gatvę, elgtis perėjoje. Pareigūnai ir Panevėžio regiono kelių atstovas vaikams dalijo atminimo dovanėles –  atšvaitus, patarimų knygeles.

Renginio dalyviai stumbrų draugijoje, gamtos apsuptyje ne tik praleido šiltą popietę, bet ir papildė savo žinių bagažą.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.