Pareigūnai prakalbo apie žmogaus gyvybę nusinešusio sprogimo Panevėžyje priežastis

Pareigūnai prakalbo apie žmogaus gyvybę nusinešusio sprogimo Panevėžyje priežastis

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį vakare Panevėžyje, Ateities gatvėje esančiuose garažuose kilęs sprogimas nusinešė žmogaus gyvybę. Pirminiais duomenimis, galingas sprogimas, kurį girdėjo ne tik šalia garažų gyvenantys panevėžiečiai, galėjo kilti dėl dujų nuotėkio atliekant suvirinimo darbus.

Naujienų portalo JP kalbintas garažų bendrijos narys Algis Sabaliauskas teigė, kad kol kas tikrai sunku pasakyti, kodėl įvyko sprogimas.

BIC

Spręs, ką daryti su sugriuvusiais garažais

„Dabar vyksta tyrimas ir kriminalistai aiškinasi situaciją. Tačiau, galiu pasakyti, kad sprogimas buvo labai stiprus. Nukentėjo keli garažai, iš kurių net šeši sugriauti visai, sprogimas apgadino dar keturis. Nukentėjo ir kitas garažų kooperatyvas – sugriauta siena“, – aiškino A. Sabaliauskas ir pridūrė:

„Rastas žuvęs žmogus yra labiausiai nukentėjusio garažo savininko sūnus. Manoma, galbūt jis kažką tame garaže dirbo, kai įvyko sprogimas. Beje, įvyks garažų kooperatyvo valdybos susirinkimas ir spręsime, kaip reikės apmokėti už kranus, kurie teritoriją valė po sprogimo. Garažų savininkai spręs patys, ar atstatyti sugriautus gražaus ar parduoti, kaip žemės sklypus.“

Sprogimo priežastis nustatinėjama

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) viršininkas Algirdas Rudys pranešė, kad Bendrosios pagalbos centras ugniagesius apie Ateities g. 11 garažų bendrijoje įvykusį sprogimą informavo ketvirtadienį 21.21 val.

A. Rudys.

„Nuvykę į vietą gaisrininkai rado 5 sugriuvusius ir dar 5 smarkiai nuniokotus garažus. Likviduoti keli nedideli gaisro židiniai. Ardant apgadintas konstrukcijas rastas žuvusio žmogaus kūnas. Jis rastas garaže, kuris per sprogimą labiausiai nukentėjo. Kodėl įvyko sprogimas, aiškinasi policijos pareigūnai. Vyksta ikiteisminis tyrimas ir jie nustatys, kas įvyko. Galėjo būti dujų nutekėjimas arba suvirinimo darbai“, – svarstė A. Rudys ir priminė, kad paskutinį kartą Panevėžyje didelį atgarsį sukėlė nelaimė, įvykusi 2014 m. gruodžio 31-osios popietę, kai sprogus tarnybiniam bendrovės „Panevėžio butų ūkis“ automobiliui žuvo 52 ir 72 metų vyrai.

Ieškojo sprogmenų

Apie vakarykšti sprogimą įvykį sužinojusi policija įvedė planą „Skydas“, bet specialistai sprogmenų nerado. Kol kas manoma, kad sprogimas galėjo kilti dėl dujų nuotėkio atliekant suvirinimo darbus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, jį atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Šiuo metu visa teritorija aptverta dėl žmonių saugumo.

Ekstremali situacija mieste skelbiama nebus

Kaip jau skelbėme, šiandien Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža sušaukė Ekstremalių situacijų komisijos posėdį. Atsakingų institucijų atstovai aptarė praėjusią naktį įvykusį sprogimą garažų bendrijoje, jo padarinius, gelbėjimo ir teritorijos tvarkymo darbus.

„Kadangi neatitinka kriterijų, ekstremali situacija nebus skelbiama. Siekdami toliau užtikrinti saugumą Savivaldybės statinių priežiūros specialistai susitiks su garažų bendrijos atstovais. Bendrija pati turės pasirūpinti teritorijos sutvarkymu“, – sakė R. Pauža.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

1 KOMENTARAS

  1. Megdavo ir isgert ir amfos pavartot tas zuves. Knisdavosi po konteinerius, dauzydavo moteris. Negaila nei trupučio.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.