Pareigūnai perdavė teismui Pasvalio autobusų parko bylą

Pareigūnai perdavė teismui Pasvalio autobusų parko bylą

Ignas JAČAUSKAS (BNS) / Pasvlio rajono savivaldybės nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Panevėžio apygardos prokurorai teismui perdavė bylą dėl galimo piktnaudžiavimo Pasvalio autobusų parke.

Kaip pirmadienį pranešė STT, kaltinimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo pateikti buvusiam Pasvalio rajono savivaldybės kontroliuojamos įmonės Pasvalio autobusų parkas direktoriui G. M. BNS žiniomis, tai – Gintautas Matijošaitis.

Pasak pareigūnų, remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, direktorius netinkamai atliko pareigas, nes neužtikrino veiklos teisėtumo, ekonomiškumo, skaidrumo, tinkamos lėšų naudojimo kontrolės.

BIC

STT nustatė, kad 2012–2018 metais Pasvalio autobusų parke be viešųjų pirkimų procedūrų sudarytos dyzelino pirkimo-pardavimo sutartys su viena bendrove. Pagal šias sutartis autobusų parkui dyzelinas tiektas didesne nei rinkos kaina. BNS žiniomis, dyzelinas pirktas iš bendrovės „Narjanta“.

„Šiose sudarytose sutartyse numatyti dyzelino pristatymo į talpyklas įkainiai buvo didesni negu įkainiai, už kuriuos dyzelinas buvo tiekiamas pagal sutartis, sudarytas viešųjų pirkimų pagrindu. Dėl to Pasvalio autobusų parkas, nurodytu laikotarpiu įsigydamas dyzeliną su pristatymu į kuro talpyklas, patyrė, kaip įtariama, ne mažiau kaip 98 tūkst. 260 eurų žalą“, – teigia STT.

Pasak tarnybos, Pasvalio rajono savivaldybės taryba dėl galbūt padarytos žalos atsisakė reikšti civilinį ieškinį, todėl tai padarė Panevėžio apygardos prokuratūra.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmams.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.