Pareigūnai patikrino panevėžiečių budrumą – iš butų nešk, ką nori

Pareigūnai patikrino panevėžiečių budrumą – iš butų nešk, ką nori

Jurgita IVONAITIENĖ (TV3.LT) / TV3 nuotr.

Reidą Panevėžyje surengę pareigūnai įsitikino – daugybė žmonių patys atveria savo butus vagims. Kiekvienoje patikrintoje laiptinėje rasta mažiausiai po kelis neužrakintus butus, o vienas namas sumušė net savotišką rekordą, kone trečdalis butų nerakinama visai, tad vagims čia apsilankyti būtų labai paranku.

Panevėžio policijos pareigūnai surengė neįprastą reidą – nusitaikė į miestiečių daugiabučius ir imitavo vagis.

BIC

Vienas po kito miegamojo rajono laiptinėse klibindami butų duris pareigūnai tikrino, ar jos užrakintos. Paklebenus vos kelias, vienos durys netikėtai atsivėrė. Nelauktų svečių sulaukęs buto šeimininkas į pareigūnių pastabas užsirakinti tik juokavo, esą kas jį čia bevogs.

Tačiau paragintas sutiko – būti budresniam derėtų. Užėję į kitą laiptinę nerakintą butą pareigūnai aptiko net pirmame aukšte. Įdomiausia, kad buto šeimininkai ne iškart sureagavo ir į beldimą.

Netrukus policijos pareigūnus laiptinėje pasitikusi buto šeimininkė išsigandusi puolė barti butą neužrakintą palikusią anūkę.

Kitame aukšte pareigūnai aptiko net du iš trijų nerakintus butus. Prie durų puolę kaimynai teisinosi elementariu užmaršumu. Daugiabutį tikrinę pareigūnai per trumpą laiką suskaičiavo net dešimt nerakintų butų. Toks potencialus vagių taikinių skaičius pareigūnus šokiravo.

„Neužsirakina pirmo, antro trečio ir net ketvirto aukšto durų. O tai yra paskata patekt vagims į butą. Netgi pastebėjom, kad žmonės miega neužsirakinę“, – sakė bendruomenės policijos pareigūnas Darius Petraitis.

Policijos tikrinti gyventojai pasakojo, kad laiptinėse neretai tenka sutikti neaiškių ar įtarimą keliančių asmenų, tačiau nepagalvojo, kad ir pačiam derėtų pasisaugoti. Pareigūnams nuostabą kelia ir tai, kad daugelis gyventojų įsirengę šarvo duris, kuriose po dvi, tris spynas, tačiau jų nerakina ar naudoja tik vieną. O į daiktus nusitaikiusiam ilgapirščiui tokie namai – tikras rojus.

„Kelios sekundės ir atidarius duris, ką ir mes pastebėjom, tai matom pinigines, raktus, rankines“, – vardijo D. Petraitis.

D. Petraitis.

Reido metu paaiškėjo, kad vienodai durų nerakina ir priemiesčio gyventojai. Spynos užraktų nesukantys šeimininkai teisinosi įvairiai. Vieni teigė neprašytų įsibrovėlių nebijantys, kiti gi aiškino durų nerakinantys, nes šalia gyvena anūkai.

Savo turtą saugoti perspėjantys pareigūnai pabrėžė, kad vagims visi ne vietoje numesti ar neužrakinti daiktai – puikus grobis.

Vagiama ne tik iš butų, nerakinamų sandėliukų, bet ir iš transporto priemonių. Panevėžio mieste ir rajone vien per šių metų ketvirtį policijoje registruota 218 įvairių vagysčių. Iš jų iš nerakintų butų ar namų užregistruotos 7 vagystės, ir dešimtys iš garažų, sandėliukų, mašinų.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.