Pareigūnai išaiškino įmonę, deginusią skystas gamybines atliekas

Pareigūnai išaiškino įmonę, deginusią skystas gamybines atliekas

JP / JP nuotr.

Prasidėjus šildymo sezonui Panevėžio agentūros pareigūnai išaiškino įmonę, kuri savo katilą kūreno panaudoto aliejaus atliekomis. Įmonė vykdo veiklą Rožyno mikrorajone, Panevėžio mieste, įmonės vadovui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir privalomasis nurodymas nutraukti šių atliekų deginimą.

Įmonių vadovams aplinkosaugininkai primena, kad Aplinkos oro apsaugos įstatymas draudžia deginti atliekas, išskyrus atvejus, kai jos deginamos specialiai tam skirtuose įrenginiuose. Už atliekų deginimą nesilaikant teisės aktuose nustatytų aplinkos oro apsaugos reikalavimų Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytos baudos.

Tačiau kartais įmonių vadovai nepaiso draudimo ir gamybines atliekas degina savo įmonės skysto kuro katiluose. Dėl to  išsiskiria labai dideli kenksmingų teršalų kiekiai, galintys turėti įtakos ne tik reikalavimų nesilaikančių konkrečios įmonės darbuotojų, bet ir jų kaimynų sveikatai.

BIC

Aplinkosaugininkai ragina visus asmenis būti neabejingiems aplinkos teršimui ir informuoti aplinkos apsaugos pareigūnus apie pastebėtus aplinkosauginių reikalavimų pažeidimus. Pranešti galima ir bendruoju pagalbos telefonu 112.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.