Parduodama: kokia buvusio Panevėžio vandens bokšto kaina?

Parduodama: kokia buvusio Panevėžio vandens bokšto kaina?

Vilda LUKAITYTĖ / Arūno REVOTO nuotr.

14303883_1166420813381364_758573440_o
Dabartinis buvusio vandens bokšto savininkas, žymus Panevėžio verslininkas, turėjo šiam pastatui didelių planų.

Panevėžyje parduodamas neįprastas pastatas – buvęs miesto vandens bokštas, esantis Aldonos gatvėje. Centrinėje miesto dalyje esantis pastatas ieško naujų savininkų. Kaip naujienų portalui JP teigė nekilnojamojo turto bendrovės „LNT“ agentas Renatas Markelevičius, pastate įmanoma įrengti nuo 6 iki 8 butų su įspūdingu vaizdu į Panevėžį.

Dabartinis buvusio vandens bokšto savininkas, žymus Panevėžio verslininkas, turėjo šiam pastatui didelių planų.

BIC

„Vyras norėjo čia įrengti ne tik butus, bet ir paskutiniame aukšte įrengti barą su nepakartojamu vaizdu į Panevėžį. Paskutinysis vandens bokšto aukštas prilygsta penkioliktam daugiabučio aukštui, tad galima įsivaizduoti, kokį pasisekimą būtų turėjęs baras. Tačiau, nusprendęs, kad tokiems planams verslininkas jau per senas, jis sumanė savo nekilnojamąjį turtą, esantį Aldonos gatvėje, parduoti“, – nekilnojamo turto agentas R. Markelevičius.

Kaip teigia R. Markelevičius, nors skelbimas apie parduodamą vandens bokštą pasirodė tik prieš kelias dienas, susidomėjusių ypatingu pirkiniu atsirado ne vienas. Besidomintys vandens bokštu asmenys – ne tik panevėžiečiai.

Užsienyje populiarūs netradiciniai butai

Ne paslaptis, kad užsienio šalyse tokie vandens bokštai rekonstruojami į butus jau gana seniai. Tokie statiniai tampa gana netradiciniais ir ekstravagantiškais butais.

14329283_1166422866714492_711818805_o
Lietuvoje vandens bokštai nėra geidžiama prekė.

Belgijoje, dar 2007 metais neatrodė keista, kai Karališkosios senovinių statinių apsaugos draugijos sprendimu buvo rekonstruotas apleistas vandens bokštas. Jis virto puikiu gyvenamuoju namu. Buvusio vandens bokšto gyventojai didžiuojasi neįprasta savo namo architektūra ir išskirtiniais panoraminiais vaizdais.

Iš pradžių vandentiekio bokštas buvo sutvirtintas: pastatytos mūrinės atramos, restauruotas plytų mūras, o viršuje kiek paplatinti langai.

O tuo tarpu Bostone, 1887 metais statytame vandens bokšte, šiuo metu įsikūrė vyriškų drabužių dizaineris Joseph Abboud. Dizainerį sužavėjo akmeninis senovinio vandens bokšto fasadas.

2011 m. įsigijęs šį statinį, viduje jis įsirengė per penkis aukštus išsidėsčiusius 800 kv. m. apartamentus. Ant bokšto stogo taip pat yra įrengta ir terasa, iš kurios atsiveria nuostabūs apylinkių vaizdai.

Lietuvoje – dar naujovė

Lietuvoje vandens bokštai nėra geidžiama prekė. Kol kas mūsų šalyje rekonstruotas ir naudojamas ne pagal paskirtį vandens bokštas yra Rietave. Čia veikia alaus darykla.

Nuo bokšto atsiveria nepakartojami Panevėžio vaizdai.
Nuo bokšto atsiveria nepakartojami Panevėžio vaizdai.

Lietuvos kultūros vertybių registre yra vos 8 vandentiekio bokštai ir vienas vandentiekio siurblinės statinys Vilniuje. Tai reiškia, kad juos įsigijusiems tektų paisyti tam tikrų paveldo reikalavimų.

Kiti vandentiekio bokštai (jų dauguma) statyti sovietmečiu. Jie yra dviejų tipų: betoniniai ir metaliniai. Vandentiekio bokštai turi nedidelę apžvalgos aikštelę, kuri yra pasiekiama sraigtiniais laiptais.

Panevėžio miesto vandens bokštas taip pat statytas sovietmečiu, 1960 metais. Jo pamatai betoniniai, sienos plytų ir gelžbetonio blokų, grindys betono.

Nebrangus ir erdvus

Buvęs miesto vandens bokštas įkandamas ne tik pasiturintiems verslininkams. Jo pardavimo kaina siekia 38 000 eurų. Pastato aukštis beveik 45 m. Šis pastatas panevėžiečiams pažįstamas, menantis miesto istoriją nuo 1960 metų.

„Už tokią kaina, už kurią parduodame šį vandens bokštą, galima nusipirkti vieną trijų kambarių butą Panevėžyje. Tad įsivaizduojate, kokia juokinga šio bokšto kaina“, – juokėsi NT agentas R. Markelevičius.

Vietoje šiuo metu esančios laiptinės įmanoma įrengti modernų liftą, keliantį į vandens bokšte būsimus butus.

Sklype atvestos visos miesto komunikacijos, o norintiems, teritorijoje aplink bokštą, užtektų vietos ir mašinų stovėjimo aikštelei įrengti.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

2 KOMENTARAI

  1. „pastate įmanoma įrengti nuo 6 iki 8 butų“ dar didesnės nesąmonės negalėjo pasakyti? Tas pats kas „galima ir dangoraižį pastatyti“.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.