4 C
Panevėžys
Antradienis, 24 lapkričio, 2020

Parama verslo kūrimui ir plėtrai Panevėžio rajone

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM, "TĖVYNĖ"

Šiuo metu Panevėžio rajono vietos veiklos grupė (VVG) renka paraiškas pagal tris paramos priemones: „NVO ir bendruomeninio verslo kūrimas ir plėtra“, „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ ir „Parama jaunų žmonių verslui kaimo vietovėse pradėti“. Visi norintieji kurti ar plėsti verslą Panevėžio rajone kviečiami teikti paraiškas iki gruodžio 14 d.

Parama bendruomeniniam verslui

Ši parama skirta Panevėžio rajono bendruomeninių ir kitų ne pelno organizacijų verslumo iniciatyvoms skatinti, gyventojams trūkstamų paslaugų teikimui ir prieinamumui užtikrinti. Paramos gali kreiptis jau veikiančios ar naujai įsteigtos organizacijos (asociacijos, viešosios įstaigos), norinčios pradėti ar plėsti pajamas generuojančias ekonomines veiklas, pvz., teikti paslaugas ar gaminti įvairius produktus. Įgyvendinant projektą galima įsigyti naują įrangą, įrenginius, baldus, darbus ir paslaugas (pvz., patalpų remonto ar rekonstrukcijos) bei kurti darbo vietas. Priemonės „NVO ir bendruomeninio verslo kūrimas ir plėtra“ kvietimui skirta 260 tūkst. eurų paramos lėšų, vienam projektui įgyvendinti gali būti skirta iki 65 tūkst. eurų, paramos intensyvumas – iki 95 proc.

Pasak VVG komunikacijos specialisto Dainiaus Grižo, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pagal šią paramos priemonę ypatingą reikšmę turi Panevėžio rajono bendruomeninių organizacijų verslo iniciatyvos. Tokios organizacijos gerai žino vietos gyventojų poreikius, dauguma jų turi projektų įgyvendinimo patirties, yra pajėgios kurti darbo vietas vietos gyventojams, teikti trūkstamas paslaugas ar gaminti produktus, panaudojant vietinius išteklius. „Tai reiškia, kad pretenduoti į šią paramą gali Panevėžio rajono nevyriausybinės organizacijos, kurios ketina savo vykdomoje ekonominėje veikloje taikyti bendruomeninio verslo modelį. Prie projekto įgyvendinimo reikės prisidėti tik 5 procentais savo lėšų. Tai tikriausiai šiuo metu pati didžiausia galima parama verslo kūrimui Panevėžio rajone“, – tvirtino D. Grižas.

D. Grižas.

Taip pat ši paramos priemonė galėtų padėti iniciatyviems ir versliems žmonėms, kurie savo veikloje siekia taikyti bendruomeninio verslo modelį, kai remiama bendruomenės ekonominė veikla vykdoma remiantis socialiai atsakingo verslo nuostatomis, o gaunamas pelnas skiriamas tą veiklą vykdančios organizacijos veiklai užtikrinti ar aktualioms bendruomenės problemoms spręsti.

Parama verslo plėtrai

Pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ remiami fiziniai asmenys (ūkininkai, individualią veiklą vykdantys asmenys), labai mažos ir mažos įmonės, veikiančios Panevėžio rajone ilgiau nei vienerius metus. Parama vienam projektui siekia iki 75 tūkst. eurų. Paramos intensyvumas yra iki 70 proc. ir priklauso nuo įmonės dydžio.

Pagal šią priemonę remiamos įvairios ne žemės ūkio veiklos, kuriose bent dalis investicijų yra susijusios su atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimu, šalutinių produktų, atliekų ir kitų nemaistinių žaliavų tiekimo bei naudojimo palengvinimu.

„Iš esmės tai yra bet kurių atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas gamybos ar paslaugų teikimo procese. Klaidinga manyti, kad atsinaujinantys energijos ištekliai – tai tik saulė, vanduo ar vėjas, pagal šią priemonę iš esmės remiama iniciatyva, kurios sprendimuose yra integruotas bet koks atsinaujinančių energijos išteklių, tarp jų ir biokuro, panaudojimas bei palengvinimas. Pavyzdžiui, gali būti remiamas atliekinės medienos, medžio pjuvenų ar šiaudų panaudojimas kuro gamybai. Parama gali būti teikiama malkų skaldyklės ar kuro briketų gamybos įrangos įsigijimui“, – pavyzdžius teikė D. Grižas.

Parama verslo pradžiai

Pagal priemonę „Parama jaunų žmonių verslui kaimo vietovėse pradėti“ remiama jaunų žmonių iki 40 metų ekonominės veiklos pradžia Panevėžio rajone, apimanti įvairią ne žemės ūkio veiklą.

Parama vienam projektui siekia iki 35 tūkstančių 45 eurų. Paramos intensyvumas – iki 70 proc. ir priklauso nuo įmonės dydžio.

Parama teikiama fiziniams asmenims (kaimo gyventojams, įskaitant ūkininkus, vyresniems nei 18 metų) ir Panevėžio rajone iki vienerių metų veikiantiems privatiems juridiniams asmenims, atitinkantiems labai mažos arba mažos įmonės statusą.

Paraiškų laukiama iki gruodžio 14 d.

 

Vietos projektų paraiškos renkamos Panevėžio rajono vietos veiklos grupės biure adresu J. Žemgulio g. 46 (106 kab.), Panevėžyje. Projektų finansavimo sąlygų aprašas ir visa su kvietimu teikti paraiškas susijusi dokumentacija skelbiama VVG interneto svetainėje adresu www.panvvg.lt ir www.nma.lt. Iškilus klausimams, kviečiame susisiekti telefonu (845) 460 169 arba elektroniniu paštu [email protected]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savitarpio pagalbos grupės susitikimai gamtoje skatina bendrystę

confident-noyce

Kultūros ir poilsio parko modernizavimo projektas – geriausias Panevėžio regione

confident-noyce

Ėriškiuose koncertuojant Žvaguliams, vyks kulinarinės varžybos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau