Visi žinome, kad norint pamatyti vaivorykštę reikia nedidelio lietaus ar liūties, tačiau tikrai ne visada. Itin retai vaivorykštei lietaus nereikia, o ji vadinama „ugnies vaivorykšte“.
Naujajame Džersyje (JAV) Avalon paplūdimyje buvę žmonės turėjo unikalią galimybę stebėti šį retą reiškinį. Tačiau daugelis spėliojo kas tai galėjo būti.
Tai beveik horizontalios arkos, ištįstančios paraleliai horizontui, skelbia Pasaulinė meteorologijos organizacija. Nacionalinė orų tarnyba rašo, kad šviesai keliaujant per aukštuosius plunksninius debesis, juose susikaupę ledo kristalai laužia šviesą.
Tokios vaivorykštės gali susiformuoti tik esant aukštiems plunksniniams debesims, nes jie yra sudaryti vien iš ledo kristalų.
Plunksniniai debesys įprastai aptinkami 6 kilometrų ar didesniame aukštyje atmosferoje. Dauguma debesų yra sudaryti iš vandens lašelių. Ledo kristalai debesyse sklaido saulės šviesą ir sukuria vaivorykštę primenančių spalvų arką.
Kad susiformuotų „ugnies vaivorykštės“, saulės kampas turi būti ganėtinai aukštas, o tai reiškia, kad jos dažniau regimos vietovėse arčiau pusiaujo.
Vis dėlto, vasaros laikotarpiu jos sutinkamos ir toliau į šiaurę, nes tuomet saulės kampas čia yra aukštesnis. Dažniausiai šis fenomenas įvyksta dienomis, kuomet nėra žymesnių kritulių.