Papildys Panevėžio rajono mero ir vicemero pinigines

Papildys Panevėžio rajono mero ir vicemero pinigines

P. Žagunio (dešinėje) ir A. Pociaus atlyginimai atitinkami ūgtelėjo iki 18 ir 15 bazinių algų dydžių.

Net mėnesio nedirbanti naujos kadencijos Panevėžio rajono taryba surengė jau tris posėdžius ir juose visuose buvo svarstomi klausimai dėl mero ir vicemero atlyginimų. Tuo tarpu Panevėžio miesto vadovai dirba net tiksliai nežinodami, kiek už darbą bus mokama. Jiems atlyginimai turėtų būti tvirtinami gegužės 14 d. vyksiančiame tarybos posėdyje.

Atidėjo tvirtinimą

Pirmajame rajono tarybos posėdyje tvirtinti tiesiogiai išrinkto mero „valstiečio“ Povilo Žagunio ir vicemeru paskirto socialdemokrato Antano Pociaus atlyginimus sutrukdė Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje Rasa Šošič, patikinusi, kad tai daryti draudžia įstatymai.

BIC

Dar tą pačią savaitę sušauktame antrame rajono tarybos posėdyje nuspręsta mero ir vicemero „ant ledo“ nepalikti. P. Žaguniui buvo nustatytas 10,5, o jo pavaduotojui A. Pociui – 8,8 bazinės algos dydžio koeficientai bei priedai už valstybės tarnyboje dirbtus metus.

Pabrangino Seimas ir Prezidentė

Trečiame tarybos posėdyje po prezidentės Dalios Grybauskaitės patvirtinto Seimo sprendimo, P. Žagunio ir A. Pociaus atlyginimai atitinkami ūgtelėjo iki 18 ir 15 bazinių algų dydžių. Neatsisakyta ir priedų už darbą valstybės tarnyboje.

„Kiek paskirsit, tiek gausiu“, – sakė meras P. Žagunis ir pareiškė, kad kartu su pavaduotoju A.Pociumi nusišalinantis nuo klausimo svarstymo.

Dirba nevienodai

Diskusijų dėl mero ir vicemero atlyginimų nebūtų kilę, tačiau žodžio kišenėje neieškojo nuolat oponuojantis liberalsąjūdietis Jonas Katinas.

„Turime sakyti tiesą į akis. Neliaupsinsiu mero, tačiau žinau, kiek jis dirba. Prie kavos puodelio ne kartą kalbėjome, kaip skiriasi mero ir vicemero darbo krūviai, kad puiki vicemero profesija – beveik nieko neveikti, o dabar tylime“, – rėžė J. Katinas.

katinas
Pasak J. Katino, nenormalu, kai merui nustatomas 7 tūkst. litų atlyginimas, o vicemeras gauna tik 500 litų mažiau.

Anot jo, nenormalu, kai merui nustatomas 7 tūkst. litų atlyginimas, o vicemeras gauna tik 500 litų mažiau. Politiko įsitikinimu, už tokį darbą tiesioginiuose rinkimuose meru išrinktas P. Žagunis turėtų gauti bent 10 tūkst. litų arba atlygis turėtų būti mažinamas paskirtam vicemerui.

„Jonai, ar tu dirbtum už 7 tūkstančių litų atlyginimą?“ – pasiteiravo J. Katinas, kai jam bandė replikuoti „valstietis“ Jonas Kaušakys.

Lemia įstatymai

Kaip nepriklausoma kandidatė į taryba išrinkta Violeta Grigienė nusistebėjo, kad J. Katinas svarsto nesvarstytinus dalykus. Anot jos, Seimui priėmus sprendimą, o Prezidentei jį patvirtinus, atlyginimų didinimo klausimas tėra formalus. V. Grigienė pridūrė, kad vicemeras A. Pocius dalyvauja beveik visuose rajono renginiuose ir atstovauja savivaldybę.

Už mero ir vicemero algų didinimą pasisakė beveik visi tarybos nariai, išskyrus vieną susilaikiusįjį bei nuo balsavimo nusišalinusius P. Žagunį ir A. Pocių.

Nors tarybos posėdis vyko gegužės 7 d., rajono politikos vadovams didesni atlyginimai bus skaičiuojami nuo balandžio 29 d.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.