0.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 2 vasario, 2023

Panevėžys žiemos sezonui pasirengęs

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžys žiemos sezonui pasirengęs.

Miestą prižiūrinti AB „Panevėžio specialus autotransportas“ kaip ir kiekvienais metais šaltajam sezonui ruošiasi iš anksto, tad Panevėžys tinkamai pasirengė žiemos sezonui.

„Panevėžys yra pasiruošęs gatvių ir miesto viešųjų erdvių priežiūrai žiemą. Jei staiga oro sąlygos ženkliai pablogėtų, turime užtektinai atsargų. Nežinome, kokia bus žiema, esant poreikiui, medžiagų bus galima įsigyti papildomai. Šiuo metu specialūs automobiliai jau paruošti, kelininkai pasirengę dirbti visą parą“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

AB „Panevėžio specialus autotransportas“ dar spalį išbandė ir paruošė techniką, gatvių priežiūrai žiemą reikalingos medžiagos pradėtos kaupti dar vasarą. Bendrovės sandėlyje gatvėms barstyti parengta 1250 t techninės druskos, 733 t smėlio, 280 t smėlio chloridų mišinio, 180 t smėlio šaligatviams. Panevėžio mieste yra išdėstyta apie 450 dėžių, skirtų slidžios dangos barstymui: pilkos dėžės užpildytos druska, žalios – smėlio ir smėlio-chloridų mišiniu. Gatvėms barstyti parengti 9 automobiliai su druskos barstymo ir sniego stumdymo įranga, nuo lapkričio 1 d. budėjimo režimu dirba 18 vairuotojų.

Šaligatvių ir dviračių takų priežiūrai paruošti 9 traktoriai su sniego valymo bei šaligatvių barstymo įranga, budėjimo režimu dirba 14 traktorininkų. Miesto švara rūpinasi per 70 valytojų. Skaičiuojama, kad vidutiniškai stipraus snygio metu visa ši komanda pagrindines miesto gatves išvalys per 6-8 valandas.

Panevėžys žiemos sezonui pasirengęs.

Nenuspėjamos oro prognozės gali turėti neigiamą įtaką miesto valymui, todėl praėjusiais metais Pramonės g. buvo sumontuota kelių dangos ir oro sąlygų stebėjimo stotelė. Jos pagalba surenkama informacija apie oro ir kelio dangos paviršiaus temperatūrą, rasos tašką, santykinę oro drėgmę. Remiantis matuojamais parametrais, išmanioji stotelė gali prognozuoti ant kelio dangos susiformavusius pavojingus reiškinius tokius kaip plikledis, lijundra, „juodasis ledas“. Šiais metais kelio būklė bus stebima jau dvejomis stotelėmis – Pramonės ir Paliūniškio g.

Panevėžio miesto savivaldybė yra patvirtinusi vietinės reikšmės kelių, gatvių ir jų elementų priežiūros paslaugų žiemos sezono metu organizavimo tvarkos aprašą. Jame nustatyti skirtingi nuolatinės priežiūros reikalavimai pagal lygius (I-IV), į kuriuos atsižvelgus minėti objektai ir yra prižiūrimi. Pagal svarbą priežiūros lygiai vertinami taip: I priežiūros lygis – aukštas, II– vidutinis, III – pakankamas, IV – žemas. Vietinės reikšmės keliai, gatvės, kurių patvirtintame sąraše nėra, priskiriamos IV priežiūros lygiui, bet jų priežiūra vykdoma atskirais užsakymais, priklausomai nuo susidariusių aplinkybių. Priežiūros lygiai diferencijuojami atsižvelgus į miesto zoną, kurioje įsikūrę valstybės, savivaldybių institucijos, sveikatos priežiūros, švietimo, kultūros ir kitos įstaigos, gatvės kategoriją, eismo intensyvumą, viešojo transporto eismo intensyvumą, didžiausią leidžiamą važiavimo greitį.

Panevėžys žiemos sezonui pasirengęs.

Pirmiausia pradedamos valyti ir (ar) barstyti vietinės reikšmės kelių, gatvių dangos, esančios priskirtos aukštam priežiūros lygiui. Tai 12 miesto gatvių, kurių dangos turi būti nuvalytos ir pabarstytos per 4 val. Vidutinės priežiūros lygiui priskirtos 52 gatvės, jų dangos turi būti nuvalytos ir pabarstytos per 6 val. Pakankamo priežiūros lygiui priskirta 61 gatvė, jų dangos turi būti nuvalytos ir pabarstytos per 8 val. Žemo priežiūros lygio 210 gatvių dangos valomos ir (ar) barstomos esant būtinybei užtikrinti pravažiuojamumą, baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio vietinės reikšmės keliuose, gatvėse per 24 val.

Ta pati gatvė, kelias ar kitas elementas gali būti kelių kategorijų, pvz., kai tik dalis gatvės yra su asfalto danga, kai tos pačios gatvės atskiros atkarpos yra skirtingų techninių parametrų, dalyje gatvės nėra galimybės valymo technikai pravažiuoti, apsisukti ir kt. Pvz. J. Janonio g. iki aplinkkelio yra II priežiūros lygio, o už aplinkkelio esanti gatvės dalis su žvyro danga priskirta IV priežiūros lygiui arba Pušaloto g. yra II priežiūros lygio, o akligatviai ties Pušaloto g. 103–119 numeriais – IV priežiūros lygio.

Panevėžyje iš viso valoma 312 gatvių, 105 šaligatviai, pėsčiųjų ir dviračių takai, 24 viešosios erdvės (aikštės, skverai, kitos viešosios erdvės).

Gyventojai apie sunkiai pravažiuojamas gatves gali pranešti AB „Panevėžio specialus autotransportas“ tel. 8 607 77760, el. paštu info@psa.lt arba miesto.tvarkymas@psa.lt.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio miestas pasiruošęs žiemai

confident-noyce

Klaipėdos savivaldybė gatves nuo sniego valančioms įmonėms skyrė 11 tūkst. eurų baudą

confident-noyce

Kelininkai ramina: Panevėžio gatvės bus valomos ir barstomos visą naktį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau