Panevėžys vienijasi kovai su koronavirusu: vis daugiau apsaugos priemonių pasiekia ir medikus,...

Panevėžys vienijasi kovai su koronavirusu: vis daugiau apsaugos priemonių pasiekia ir medikus, ir pareigūnus

Samanta ILONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS, BNS, asmeninio albumo nuotr.

Visą pasaulį apėmęs koronavirusas kiekvienai šaliai ar net miestui suteikia savų iššūkių. Kol kas daugiausiai pagalbos reikia pirmoje fronto linijoje su virusu ir susirgusiais žmonėmis kovojantiems medikams, kuriems trūksta įvairių apsisaugojimo priemonių. Panevėžio medikai – ne išimtis. Medicinos įstaigų personalas taipogi stokoja būtiniausių apsaugos priemonių.

Dėkoja aukojantiems

BIC

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra vieni iš tų, kurie renka paramą medikams. Rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius pasidžiaugė, jog prie paramos prisidėjo nemažai įmonių, privačių asmenų ir net viena politikė.

„Norėčiau juos visus paminėti atsidėkodamas. Prie paramos prisidėjo įmonės „Elsista“, „Lokta“, „Pas Katiną“, „SDG“, „Širšė“, „Vasaris“, „Dainuva“, „Vakarinė žara“ ir „Jūsų Panevėžys“. Taip pat aukojo individualūs asmenys: Seimo narė Guoda Burokienė, Rasa Povilavičienė, Eglė Piliponienė, Panevėžio miesto tarybos narys Rimantas Narkūnas, Sonata Šulgienė, Tomas Remeikis, Marija Vaičikonienė, Greta Benedienė“, – dėkojo direktorius V. Matkevičius.

V. Matkevičius.

Nupirktos apsaugos priemonės

Iš šių įstaigų bei žmonių surinkta parama buvo skirta medikams nupirkti apsauginius veido skydelius. „Čia mums labai padėjo bendrovė „Monvika“. Jie tikrai geranoriškai padėjo surinkti skydelius visoje Lietuvoje. Džiugu, kad prisideda“, – pasakojo V. Matkevičius.

Panevėžio PPAR vadovas sako, kad Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai yra ir tiesiogiai padėję medikams. „Panevėžio statybos trestas nemokamai atliko statybinius darbus miesto ligoninėje, „Utenos trikotažas“ gamina ir nemokamai tiekia kaukes medikams, prekybos centras „Vasaris“ Panevėžio ligoninės Priėmimo skyriaus darbuotojams tiekia šiltą maistą, „Petro mėsinė“ mėsos gaminius taip pat tiekia ligoninės personalui, „Kalnapilis“ tiekia mineralinį vandenį, o „Švyturys-Utenos alus“ aprūpina nealkoholiniais gėrimais“, – toliau pasakojo rūmų direktorius.

Perka būtiniausias prekes

Panevėžio PPAR logistiniu ir finansiniu darbu taip pat prisideda prie paramos.

„Pinigai pastoviai atkeliauja į nurodytą sąskaitą. Nepriklausomai nuo to, kiek žmogus bus paaukojęs, visiems vienodai skirsime ataskaitas, kad visi matytų, kur buvo išleisti pinigai“, – atviravo V. Matkevičius ir pridūrė, jog Rūmai nusiteikę padėti, nuolat tiesiogiai kontaktuoja su medikais ir klausia, ko labiausiai reikia. Tad būtent tą ir perka už suaukotus pinigus.

Šią savaitę nupirktos specialios kaukės buvo perduotos Panevėžio policijos pareigūnams, Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo, Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojams, Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei.

„Dedame visas pastangas, kad Nacionaliniame kraujo centre būtų kuo saugesnės sąlygos tiek donorams, tiek darbuotojams. Ši Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų dovana, be abejo, prisidės prie visiems saugesnės aplinkos. Ačiū Rūmams, ačiū kraujo donorams, kurie šiuo visiems sunkiu laikotarpiu dovanoja kraujo“, – sakė NKC Panevėžio filialo atstovas Donatas Šniutė.

Prisideda ir panevėžiečiai

Prie aukų rinkimo itin aktyviai prisideda ir panevėžietis Tomas Markelevičius. Žurnalistas teigia, jog idėja rinkti aukas kovai su virusu kilo dar kovo 20 dieną, kai internete pamatė, kad trūksta apsauginių priemonių.

„Pamatęs medikų prašymą aukoti, pagalvojau, kad reikia pasidomėti, kokia situacija Panevėžyje. Paaiškėjo, kad ir čia panaši padėtis. Medikai teigė, kad mielai priimtų aukas. Taip viskas ir prasidėjo… Feisbuke pradėjau ieškoti žmonių, kurie galėtų paaukoti apsaugines priemones ir jų buvo visai nemažai“, – pasakoja T. Markelevičius.

Žurnalistas atskleidžia, jog labiausiai medikams trūksta FFP2 ir FFP3 respiratorių bei vienkartinių medicininių kaukių.

„Panašu, kad Panevėžio ligoninė jau gavo priemonių, kurių kol kas užteks, tačiau Greitosios medicinos pagalbos stotis bei mobilusis punktas, vis dar stokoja kai kurių apsauginių prekių. Tačiau labiausiai trūksta respiratorių bei vienkartinių kaukių, kurių, deja, jau sunku įsigyti už protingą kainą, o ir patys žmonės namuose jų neturi, kad galėtų paaukoti“, – sakė T. Markelevičius.

T. Markelevičius.

Aukoja miesto ir rajono gyventojai

Paklaustas, kas daugiausiai aukoja medikams, žurnalistas atskleidžia, jog dažniausiai paprasti panevėžiečiai bei Panevėžio rajono gyventojai.

„Tačiau pasitaiko ir socialiai atsakingų verslininkų, kurie pasirūpina itin didelėmis siuntomis su apsauginėmis priemonėmis“, – džiaugiasi pašnekovas bei priduria, jog pasitaiko ir tokių žmonių, kurie aukoja ne priemones, o pinigus.

B. Matelis.

Aukoja ir politikai

Prie aukų rinkimo prisideda ir politikai. Štai panevėžietis parlamentaras Bronislovas Matelis pasakoja, kad ši epidemija jam primena Sausio 13-osios įvykius.

„1991 metais man teko būti Seime, buvo didelis pavojus ir nuolat kirbėjo mintis kuo galiu padėti. Lygiai taip pat ir dabar. Liepė visiems karantinuotis, o namie sėdint nuolat mąsčiau, kuo galiu pagelbėti. Tad skyriau aukai 1 100 eurų: 300 eurų pervedžiau D. Grybauskaitės vadovaujamam fondui, 300 – A. Tapino fondui, 400 eurų Aukok.lt ir dar 100 eurų susidėjome su kolegomis. Bendroje sumoje gavosi 3 500 eurų. Už šią sumą nupirksime priemonių ligoninei“, – pasakojo B. Matelis.

G. Burokienė.

Seimo narė Guoda Burokienė neslėpė, kad taip pat aukoja pinigus. „Kovai su COVID-19 galiu tik aukoti pinigus ir klausyti Vyriausybės nurodymų kaip apsisaugoti. Tad tą ir darau“, – sakė politikė.

Tuo tarpu parlamentaras Povilas Urbšys teigia, jog aukoti reikia visada, o ne tik tokiomis „progomis“. „Aukojimas turi vykti pastoviai. Jis neturi būti proginis. Na, o svarbiausia, kad dabar kiekvienas turime atlikti darbus, kurie yra būtini kovai su virusu, t. y. laikytis valdžios nurodymų. Tuomet išloš visi“, – teigė politikas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

  1. Lenkiu galvą prieš visus prisidedančius prie kovos su korona. Gaila, kad straipsnyje buvo panaudoti tik paskutiniai mano atsakymo sakiniai. Atsakydamas į žurnalistės klausimą pasakiau, kad, nuo išrinkimo į Seimą, padidintos Seimo nario dalies nenaudoju savo asmeninėms reikmėms. Per pirmą kadenciją įvairiems asmenims ir organizacijoms esu pervedęs apie 4,5 tūkst. eurų. Šią kadenciją darau tą patį. Seime priimti įstatymai dėl subsidijų verslui, dėl paramos socialiai pažeidžiamiems žmonėms, dėl atlyginimo padidinimo esantiems priešakinėse linijose, tai svarbūs sprendimai visiems. O paskui sekė šie pasakyti sakiniai: „Aukojimas turi vykti pastoviai. Jis neturi būti proginis. Na, o svarbiausia, kad dabar kiekvienas turime atlikti darbus, kurie yra būtini kovai su virusu, t. y. laikytis valdžios nurodymų. Tuomet išloš visi“.
    TIK  teiginio – t. y. laikytis valdžios nurodymų – šiame kontekste nebuvo pasakyta. Kaip ir nebuvo pasakytas ankstesniajame straipsnyje publikuotas teiginys: ,,Vykdami į Lenkiją pasitikrinome, kad tuo metu ten tik buvo nustatytas 1 korona viruso atvejis. Todėl ramiai vykome į susitikimus. Mes buvome saugūs.“
    Iš Matkevičiaus savireklaminių nuotraukų gausos supranti, kodėl tai yra daroma.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.