26 C
Panevėžys
Pirmadienis, 10 rugpjūčio, 2020

Panevėžys turi valdančiąją daugumą: koalicijos sutartis patvirtina 16 parašų

Panevėžio miesto savivaldybėje šiandien pasirašyta 2019-2023 metų kadencijos Tarybos valdančiosios daugumos sutartis.

Ją pasirašė visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio bei Lietuvos socialdemokratų partijos nariai, išrinkti į Panevėžio miesto Tarybą. Valdančiąją daugumą Taryboje sudarys 16 naujos kadencijos politikų.

Pasirašančiųjų tarpe nebuvo socialdemokrato Ramūno Vyžinto ir visuomeninio komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ narės Rimos Maselytės. Jų, pasirašant sutartį, nebuvo Panevėžyje.

Dirbs miestui

Po sutarties pasirašymo meras R. M. Račkauskas naujienų portalui JP sakė, kad valdančioji dauguma ketverius metus dirbs Panevėžiui.

„Reikia paminėti, kad valdančioji dauguma susiformavo dar iki Velykų. Šiandien tai buvo oficialiai įteisinta parašais. Neabejoju, kad ši valdančioji dauguma dirbs miestui, kad Panevėžys būtų patrauklus. Į vicemerus siūlysiu „valstietį“ Deividą Labanavičių ir liberalsąjūdietį Valdemarą Jakštą“, – sakė meras ir teigė, kad administracijos direktoriaus ir jo pavaduotoju pirmajame Tarybos posėdyje dar tvirtinti negalės.

Išrinkti ir administracijos vadovai

Pasak mero, jam prisiekus, tik tuomet galima teikti Savivaldybės administracijos direktoriaus ir pavaduotojų kandidatūras.

„Specialiosios tarnybos turi pateikti išvadas apie pasiūlytus asmenis. Administracijos direktoriumi siūlysiu Tomą Jukną, o pavaduotojais Kazimierą Armonavičių ir Žibutę Gaivenienę“, – aiškino R. M. Račkauskas.

Atviri visiems

Meras R. M. Račkauskas teigė, kad specialiai nesiūlė valdančioje koalicijoje dirbti konservatoriams, visuomeniniam komitetui „Kurkime jaukų miestą KARTU“ ir Lietuvos žaliųjų partijai.

„Mes esame atviri, bet siūlyti nesiūlėme, o ir jie nesisiūlė. Prieš antrąjį rinkimų turą jie deklaravo, kad dirbs opozicijoje. Tačiau, kaip minėjau, norintiems dirbti kartu su mumis durų neuždarome“, – teigė Panevėžio meras.

Valdančioji dauguma

Valdančioje daugumoje dirbs: visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ nariai meras Rytis Mykolas Račkauskas, Loreta Masiliūnienė, Arūnas Balčiūnas, Vitalija Vasiliauskaitė, Birutė Valkiūnienė, Valdas Staugaitis, Petras Luomanas, Rima Maselytė, Aleksas Varna; Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai Deividas Labanavičius, Kęstutis Lukoševičius, Rimantas Narkūnas; Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio nariai Laimutis Sėdžius, Valdemaras Jakštas; Lietuvos socialdemokratų partijos nariai Romualdas Grilauskas, Ramūnas Vyžintas.

Valdančiosios daugumos oponentai

Valdančiajai daugumai oponuos penki Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai Indiana Grigienė, Marius Mališauskas, Vitalijus Satkevičius, Jurga Girdzijauskienė, Maurikijus Grėbliūnas, keturi visuomeninio komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ nariai Rimantas Ridikas, Ričardas Bakanauskas, Viktorija Polzunovaitė ir Erika Kosej bei du Lietuvos žaliųjų partijos nariai Gema Umbrasienė ir Mantas Leliukas.

Vadovų kandidatūros jau yra

Pirmasis naujos kadencijos Panevėžio miesto tarybos posėdis vyks rytoj, balandžio 24 dieną.

Pirmajame posėdyje prisieks panevėžiečių išrinktas miesto meras R. M. Račkauskas bei išrinkti 27 Tarybos nariai.

Vicemerais turėtų būti išrinkti liberalas Valdemaras Jakštas ir „valstietis“ Deivydas Labanavičius.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus postas turėtų atitekti Tomui Juknai, pavaduotoju – Kazimierui Armonavičiui ir Žibutei Gaivenienei Vidaus reikalų ministerijos Regioninės plėtros departamento Panevėžio apskrities skyriaus vyriausiajai specialistei.

Savivaldybės administracijos savivaldybės direktoriaus ir jo pavaduotoju postai bus tvirtinami kitame Tarybos posėdyje, gegužės mėnesio pabaigoje.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įvertinusi teisėsaugos medžiagą VTEK neįžvelgė Panevėžio mero pažeidimų

confident-noyce

Panevėžio meras R. Račkauskas: „Atsakomybę už visą šitą istoriją kažkas turi prisiimti“

confident-noyce

Kas įvyko šią savaitę: JP naujienų apžvalga

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau