Panevėžys turi naują miestą partnerį (bendradarbiavimo sutartį pasirašė ir Panevėžio PPAR)

Panevėžys turi naują miestą partnerį (bendradarbiavimo sutartį pasirašė ir Panevėžio PPAR)

JP / Panevėžio miesto savivaldybės, Panevėžio PPAR nuotr.

14258360_1765820686991516_8810114364561355596_o
Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas ir Gruzijos Rustavio miesto savivaldybės meras Davit Jikia pasirašė Panevėžio ir Rustavio miestų bendradarbiavimo sutartį.

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas ir Gruzijos Rustavio miesto savivaldybės meras Davit Jikia pasirašė Panevėžio ir Rustavio miestų bendradarbiavimo sutartį. Abu miestai bendradarbiaus turizmo, kultūros, švietimo, sporto, aplinkosaugos, ekonominių ryšių ir verslo plėtros, viešojo administravimo ir savivaldos srityse. Tai jau 13 Panevėžio miesto savivaldybės miestas partneris. 

„Su Rustavi miestu Panevėžys bendrauja jau kurį laiką, panevėžiečiai, ko gero, puikiai prisimena šiemet Rustavi ansamblio dovanotą puikų koncertą. Džiaugiuosi, kad dabar mūsų bendradarbiavimas įtvirtintas sutartimi, ir tikiuosi, kad nuo šiol matysime puikių ne tik kultūros, bet ir verslo bei kitų sričių bendros veiklos pavyzdžių“, – sakė miesto meras Rytis Račkauskas.

BIC

Bendradarbiavimo sutartį vizito Gruzijoje metu pasirašė ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

„Su Rustavi Prekybos ir pramonės rūmais pasirašėme bendradarbiavimo sutartį, siekiant suteikti pagalbą Panevėžio ir Rustavi įmonėms ir organizacijoms užmegzti ir plėtoti verslo ryšius. Tikiuosi bendradarbiavimas su Gruzija skatins smulkaus ir vidutinio verslo vystymąsi, padės ieškant partnerių bendrai  įmonių veiklai, taip pat teiks kitas paslaugas, atstovaujant interesams įmonėse ir organizacijose jų regionuose“, – sakė Panevėžio PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Bendradarbiavimo ryšiai su Gruzijos Rustavio miestu pradėti plėtoti 2007 m. tarpininkaujant Gruzijos ambasadoriui Lietuvoje ir Lietuvos ambasadai Gruzijoje. Tada sprendimą užmegzti ryšius su Rustaviu priėmė miesto Taryba. 2008 m. Gruzijoje prasidėjus neramumams bendradarbiavimo ryšiai nutrūko, bet jau 2009 m. gautas Rustavio mero kvietimas apsilankyti šiame mieste. 2015 m. spalį pasirašytas abiejų miestų bendradarbiavimo ketinimų protokolas.

Šiuo metu Panevėžys bendradarbiauja su Liunenu (Vokietija), Kalmaru (Švedija), Gusu (Olandija), Liublinu (Lenkija), Koldingu (Danija), Mytiščiais ir Kaliningradu (Rusija), Daugpiliu (Latvija), Gabrovu (Bulgarija), Rakvere (Estija), Vinycia (Ukraina) ir Maramurešo apskritimi (Rumunija).

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.