Panevėžys turės naują vicemerą: aiškėja, kas juo galėtų tapti

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Į Seimą išrinktas D. Labanavičius savo kabinetą užleis naujajam Panevėžio vicemerui.

Išrinkus į Seimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) Panevėžio skyriaus pirmininką ir Panevėžio vicemerą Deividą Labanavičių, pokyčių laukiama ir miesto Taryboje ir net miesto vadovybėje.

Tarybos LVŽS frakcijoje atsiras naujas veidas. Greičiausiai tai bus Lauras Jagminas, buvęs Panevėžio miesto mero patarėjas ir nepriklausomas kandidatas į Seimą Aukštaitijos rinkimų apygardoje. Jaunasis politikas 2019 m. savivaldos rinkimuose į LVŽS sąrašą jis buvo įrašytas ketvirtu numeriu ir į ją nepateko. Mat rinkimuose Panevėžio „valstiečiai“ laimėjo 3 mandatus.

Be to, LVŽS frakcija teiks naujas Panevėžio mero pavaduotojo ir mero patarėjo kandidatūras.

Sudėtingas laikas

Į Seimą sparnus jau pakėlęs LVŽS Panevėžio skyriaus lyderis ir dar vicemeras D. Labanavičius pripažįsta, kad apsisprendimų laikotarpis sudėtingas.

„Pagal galiojančius įstatymus, išėjus man į Seimą, į miesto Tarybą, pagal 2019 m. savivaldos rinkimų sąrašą, turėtų ateiti dirbti Lauras Jagminas. Nebent jis pats nuspręstų kitaip. Valdančiajai daugumai Taryboje priklausantys „valstiečiai“, pagal koalicijos sutartį, turi du postus – vicemero ir mero patarėjo. Į pirmąjį deleguoti teks Tarybos narį, o į antrąjį – LVŽS Panevėžio skyriaus narį, nes mero patarėjas negali būti Tarybos narys“, – aiškino D. Labanavičius.

D. Labanavičius.

Pretendento dar nežino

D. Labanavičius naujienų portalui JP prisipažino, kad dar nežino, kas iš „valstiečių“ galėtų pretenduoti į vicemero ir į mero patarėjo postą.

„Sudėtingas klausimas jau vien todėl, kad LVŽS frakcijoje Taryboje, kai išeisiu į Seimą, nebeliks nė vieno tikrojo partijos nario. Todėl dabar sudėtinga kalbėti, ne šis klausimas dar nebuvo aptartas. Prieš laiką pasakoti, kas bus, jeigu bus – nenorėčiau. Antra vertus, jau reikia pradėti galvoti apie būsimus savivaldos rinkimus ir žinoti, kas ves LVŽS skyrių į juos“, – samprotavo D. Labanavičius.

K. Lukoševičius.

Keista frakcija

Panevėžio miesto tarybos LVŽS frakcijos pirmininkas Kęstutis Lukoševičius naujienų portalui JP neslėpė, kad situacija – kebli.

„2019 m. savivaldos rinkimuose vedžiau LVŽS Panevėžio skyrių. Sąraše buvau pirmas, nors nesu šios partijos narys. Tuomet savivaldos rinkimuose daugiau rinkėjų balsų gavo D. Labanavičius, aš likau antras. LVŽS frakcijos padėtis kebli, nes ją sudaro ne „valstiečiai“. Nei aš, nei joje esantis Rimantas Narkūnas – nesame partijos nariai. Ne partijos narys ir Lauras Jagminas. Jis prieš Seimo rinkimus išstojo iš LVŽS. Bus keista frakcija Taryboje, kurioje nė vieno LVŽS nario“, – sakė K. Lukoševičius ir tęsė:

„Tačiau 2019 m. sudaryta Tarybos valdančiosios daugumos sutartis nesikeitė, todėl siūlysime savo frakcijos kandidatą į  mero pavaduotojo postą. Šioje situacijoje labi svarbi miesto mero Ryčio Račkausko pozicija, ar pritars mūsų pasirinktai kandidatūrai.“

R. Narkūnas.

Turi tvirtą nuomonę

Seimo rinkimuose dalyvavęs, bet po pirmojo turo iš tolimesnės kovos pasitraukęs Tarybos narys R. Narkūnas buvo nekalbus.

„Nieko nekomentuosiu ir savo nuomonės nesakysiu. Nors turiu tvirtą nuomonę, kas galėtų būti vicemeru, ją išsakysiu atėjus laikui. Laikas parodys, ar pasirinkimas – tinkamas. Dabar jau reikia pradėti galvoti apie ateitį ir ruošis 2023 metų savivaldos rinkimams. Reikia dirbti, ieškoti naujų narių, kad LVŽS skyrius sustiprėtų“, – nedaugžodžiavo R. Narkūnas.

L. Jagminas.

Derybų klausimas

Buvęs mero patarėjas ir prieš pat Seimo rinkimus iš LVŽS išstojęs L. Jagminas teigė, kad pagal įstatymą, turi teisę tapti Tarybos nariu.

„Pagal rinkimų sąrašą esu ketvirtas ir, D. Labanavičiui išėjus dirbti į Seimą, galiu tapti Tarybos nariu. Tačiau LVŽS frakcija Taryboje bus įdomi. Nors nebus nė vieno LVŽS nario, tartis ir strateguoti galime. Reikia turėti tikslą ir nusistatyti prioritetus. Manau, LVŽS frakciją reikia išlaikyti, nes pasirašyta koalicijos sutartis galioja. Juolab kad darbai vyksta. Be to, prieš Seimo rinkimus kalbėjomės apie galimus pokyčius, bet dabar nenorėčiau įvardinti, kas ir kaip bus. Viena žinau, LVŽS frakcijoje dirbti galiu, o visa kita – derybų klausimas“, – aiškino L. Jagminas.

R. Račkauskas.

Pasiūlymo dar nebuvo

Panevėžio meras R. Račkauskas ramiai paaiškino, kad išrinkus D. Labanavičių į Seimą, pokyčiai bus ir miesto Taryboje.

„LVŽS frakcija turi du postus – vicemero ir mero patarėjo. Be to, ateis naujas frakcijos narys. Tai greičiausiai bus Lauras Jagminas. Frakcija pateiks vicemero kandidatūrą, o po to svarstymui teiksiu Tarybai pritarti. Kol kas jokio pasiūlymo dar nebuvo. Antra vertus, pokyčiai Taryboje – minimalūs, o valdančiosios daugumos koalicijos sutartis yra ir dirbame toliau“, – nepanikavo meras.

Pirmiausia – priesaika

Panevėžio miesto tarybos sekretorius Mantas Navaruckis nemato nieko blogo, kad į Seimą išėjus dirbti „valstiečiui“ D. Labanavičiui, LVŽS frakcijoje nebebus nė vieno „valstiečio“.

„Berods toks panašus atvejis jau buvo, bet darbui tai visai netrukdė. Kol kas dar neturime pasiūlymų, kas vietoj D. Labanavičiaus ateis dirbti į Tarybą. Tai gali būti ir L. Jagminas. Jis pirmiausia turės prisiekti, o po to aiškės kandidatai į vicemero ir mero patarėjo postus. Vicemero kandidatūra bus pateikta merui, o jis teiks tvirtinti Tarybai. Mero patarėją meras patvirtins savo potvarkiu“, – teigė M. Navaruckis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono savivaldybės taryboje – naujas narys

confident-noyce

Panevėžio rajono savivaldybei – svarbus Europos Tarybos įvertinimas

confident-noyce

Panevėžio vicemeru išrinktas L. Jagminas: jau rytoj – pirmoji darbo diena

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau