Panevėžys skirs finansinę paramą trūkstamiems pedagogams

Panevėžys skirs finansinę paramą trūkstamiems pedagogams

JP / Pixabay.com nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino finansinės paramos trūkstamų specialybių pedagogams skyrimo tvarką. Ja apibrėžtas lėšų skyrimas aukštųjų mokyklų ugdymo mokslų bakalauro studijų studentams, persikvalifikuojantiems pedagogams arba norintiems įgyti pedagogo specialybę, atvyksiantiems dirbti į Panevėžį.

„Taip siekiame pritraukti ir paskatinti trūkstamų specialybių pedagogus dirbti mūsų miesto švietimo įstaigose. Iš biudžeto skirsime lėšų studijoms, sesijų kelionių išlaidoms ar vienkartinę persikėlimo išmoką“, – sako administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.

Savivaldybei paskelbus konkursą, pretenduoti į finansinę paramą galės II ir aukštesnio kurso studentai ir perkvalifikavimo programas, kurios yra trūkstamų specialybių pedagogų sąraše, pasirinkę žmonės.

BIC

Studijuojantys kolegijose dalinį studijų finansavimą ir vienkartinę išmoką sesijų kelionių išlaidoms (50 Eur per semestrą) galės gauti 2 metus, universitetuose – 3 metus. Dalinis studijų finansavimas – tai pusė metinės kainos per metus. Laimėjusiems konkursą bus apmokama ir pusė studijų kainos, ir duodama vienkartinė išmoka kelionės išlaidoms.

Vienkartinės persikraustymo išmokos gavėjams duodama 1000 Eur. Jie skiriami tik ne Panevėžyje gyvenamąją vietą deklaravusiems žmonėms.

Pirmenybė skiriant paramą studijoms – geresni mokymosi rezultatai (paskutinio baigto semestro  įvertinimų vidurkis), persikraustymo išmoką – didesnis pedagoginio darbo stažas.

Su paramos gavėjais bus sudaromos trišalės sutartys (Savivaldybė-gavėjas-ugdymo įstaiga). Būsimieji pedagogai turės įsipareigoti tam tikrą laiką pagal specialybę atidirbti miesto švietimo įstaigose (gavusieji persikraustymo išmoką – ne mažiau kaip 3 metus). Nevykdantieji sutarties įsipareigojimų gautas lėšas privalės grąžinti.

Konkursas 2018 m. gauti paramą studijoms/persikėlimui bus paskelbtas lapkričio mėnesį. Miesto  biudžete tam numatyta 13 tūkst. Eur.

Atsižvelgus į švietimo įstaigų apklausos duomenis, trūkstamų specialybių pedagogų sąrašas bus sudaromas kiekvienais mokslo metais.

2018 m. Panevėžio ugdymo įstaigoms reikėjo apie 40 pedagogų. Daugiausia – tiksliųjų mokslų, psichologų, darželio auklėtojų.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.