Jau rytoj Aukštaitijos sostinę drebins Panevėžio forumas

Antrus metus iš eilės Aukštaitijos sostinę drebins Panevėžio forumas, rengiamas asociacijos „Panevėžio Alumni“. Organizatoriai jau rytoj, gegužės 11 d. kvies panevėžiečius ir miesto svečius diskutuoti Panevėžiui aktualiomis temomis. Viena jų – švietimas ir talentų pritraukimas.

2017 metų forume buvo griaunami mitai ir stereotipai, kuriamos ambicijos miestui, o šiemet organizatoriai, perfrazuodami maestro Juozą Miltinį, sako: „reik veikt!“ ir yra pasiruošę atrasti sėkmės formulę, kaip pritraukti jaunus, talentingus žmones į Panevėžį.

Prielaidos yra, bet koją kiša miesto įvaizdis

Šiuo metu Panevėžys išgyvena tikruosius pramonės pakilimo laikus, mieste veikia daug stiprių ir inovatyvių įmonių, laukiančių kvalifikuotų darbuotojų. Tačiau Panevėžys, kaip ir dauguma regionų susiduria su opia protų nutekėjimo problemą. Jauni žmonės, baigę vidurinį mokslą mieliau renkasi studijas kituose Lietuvos miestuose arba užsienyje, todėl Panevėžys kelia tikslą susigrąžinti talentus ir prisitraukti naujų.

Šiuo metu mieste veikia KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, turintis pramoninės robotikos laboratoriją, taip pat – Panevėžio kolegija bei 2 profesinio rengimo centrai. Iš viso inžinerines studijas Panevėžyje studijuoja daugiau nei tūkstantis jaunų žmonių. Daugelis technologinių mokslų studentų įsidarbina stipriausiose pramonės įmonėse jau po pirmo kurso.

Ir vis dėlto, jauni žmonės dar nemato Panevėžio kaip patogios vietos dirbti ir gyventi. Viena to priežasčių – mitai apie Panevėžį, kaip mažąją Čikagą, nusikaltimų sostinę, nors miestas jau senokai saugiausias tarp didmiesčių. Taip pat vyrauja stereotipai, jog studijos Panevėžyje yra nekokybiškos, nepaklausios darbo rinkoje bei mieste trūksta kokybiškų laisvalaikio praleidimo būdų.

Forumo diskusijose – ir LEGO Education atstovas, ir Lietuvos ekspertai

Švietimo ir talentų pritraukimo panelėje šiomis temomis diskutuos ir Panevėžio sėkmės receptą atrasti bandys ne vienas savo srities profesionalas. Panelę pradės 2 pranešėjai: LEGO Education Šiaurės regiono vadovas Troels Dyhrman pristatys mokymosi žaidžiant koncepciją (angl. learning through playing) ir kaip tai gali padėti vaikams išmokti įgūdžių, labiausiai reikalingų 21-ame amžiuje: kūrybiškumo, darbo komandoje, kompleksinių problemų sprendimo ir kitų. Jie ypač aktualūs Panevėžiui, siekiančiam tapti vienu iš Šiaurės ir Rytų Europos robotikos centrų, kur inžinerinės-kūrybinės profesijos taps ypač svarbios.

Taip pat profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ sėkmės istoriją pristatinės jos vadovė Agila Barzdienė. Jos pranešimas apžvelgs globalios kovos dėl talentų tendencijas ir kokie aspektai – ar tik geras atlyginimas, ar kažkas daugiau – padeda prisitraukti žmones.

Diskusijos metu Raimundas Petrauskas, bene moderniausios Panevėžio įmonės „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius, kalbės apie tai, kokie specialistai reikalingiausi Panevėžio įmonėms ir kaip sekasi pritraukti talentus į pramonės sektorių.

Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, iniciatyvos „Global Lithuanian Leaders“ vadovė, dalinsis tarptautinio profesionalų tinklo, bendruomenės patirtimi, kaip išlaikyti ryšį su diaspora ir paskatinti ją veikti šalies labui.

Vytautas Petkūnas, vieno stipriausių Lietuvoje, Visagino profesinio rengimo centro vadovas, dalinsis patirtimi, kaip šis specialistų rengimo centras padėjo paruošti specialistus ne tik Pabradėje įsikūrusiai įmonei „Intersurgical“, bet ir Panevėžio pramonės įmonėms. O diskusiją moderuos Unė Kaunaitė, LR Ministro pirmininko patarėja švietimui, mokslui ir kultūrai.

Išmoktos pamokos

 2017-aisiais vykusiame Panevėžio ekonomikos forume švietimo ir talentų pritraukimo panelė sulaukė didelio dėmesio. Prelegentai ieškojo esminių problemų, kodėl jauni žmonės nesirenka gyventi Panevėžyje arba po mokslų čia negrįžta. Buvo siūlomos idėjos Panevėžiui kaip tai spręsti, kaip gerinti švietimo ir darbo aplinką, kaip pritraukti talentus.

Visi 2017-ųjų forumo dalyviai pabrėžė vis didėjantį darbo lankstumą, kuris leidžia gyventi viename mieste, o dirbti kitame. Taip pat akcentuota, jog palikusiems miestą jis pirmiausia siejasi su sentimentais, nostalgija, tad tai galima išnaudoti pakviečiant žmones grįžti į gimtinę. Tačiau pagrindinis iššūkis – informacijos stoka. Ne kartą kartotas siūlymas savivaldybei plačiau komunikuoti apie galimybes dirbti, gyventi Panevėžyje, taip griaunant mitus ir stereotipus apie miestą.

Šiemet konkrečias idėjas, siūlymus ir kvietimą veikti panevėžiečiai ir miesto svečiai išgirsti galės jau šį penktadienį, gegužės 11 dieną, kino centre  „Garsas“.

Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sąjūdis prieš Astravo AE laišku kreipsis į A. Lukašenką, rinks parašus peticijai

erikas

Panevėžio kolegijos forumas: apie ateities specialistus, iššūkius ir galimybes

erikas

Prezidentas išvyksta į Pasaulio ekonomikos forumą Davose

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau