Panevėžys siekia išsaugoti siauruką

Panevėžys siekia išsaugoti siauruką

JP / JP nuotr.

Gavusi Susisiekimo ministerijos pasiūlymą, Panevėžio miesto savivaldybės taryba trečiąkart oficialiai pareiškė ketinimus tapti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininke. Įstaigai iš miesto biudžeto bus skirtas 5000 Eur įnašas, įgyjant dalininko teises ir pareigas. Tikimasi, kad tai leis miestui dalyvauti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ veikloje, intensyvinti kultūrinį turizmą, didinti miesto patrauklumą šalies ir užsienio turistams.

„Siaurukas yra vienas unikaliausių inžinerinio paveldo paminklų Lietuvoje, todėl svarbus ne tik regiono, bet ir nacionaliniu mastu. Bendradarbiaudami su ministerija, Panevėžio ir Anykščių rajonų savivaldybėmis prisiimame atsakomybę išsaugoti šį objektą, atnaujinti jį ir paversti įdomiu traukos centru“, – sako meras Rytis Račkauskas.

Sprendimą dėl Savivaldybės, kaip naujos dalininkės, priims dabartinės dalininkės – Susisiekimo ministerija ir Anykščių rajono savivaldybė. Sprendimas turi būti priimtas per 30 dienų, kai gaus prašymą.

BIC

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ veiklos tikslas – išsaugoti ruože Panevėžys – Rubikiai veikiantį siauruką, užtikrinti saugų keleivinių traukinių eismą, kokybišką infrastruktūros renovaciją ir plėtrą, integruoti siaurąjį geležinkelį į visuomenės gyvenimą.

Savivaldybė planus aktyviai dalyvauti siauruko veikloje jau yra pateikusi 2016 ir 2017 m.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.