Panevėžys rengs naują miesto strategiją

Panevėžys rengs naują miesto strategiją

JP / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

R. Račkauskas.

Panevėžio miesto savivaldybė pradės rengti miesto plėtros 2021–2027 m. strateginį planą (SP).

„Vadovaudamosi įstatymais savivaldybės dirba pagal strateginiame plane numatytus tikslus, įgyvendina jame numatytas priemones. Iki šiol dirbame pagal 2014–2020 m. strateginį planą. Tačiau miestas keičiasi, vietoje nestovi ir šalies, pasaulio ekonomika, čia pat 2021–2027 m. ES investicijų laikotarpis. Be to, Panevėžys ir regionas pasitvirtino strateginę Pramonė 4.0 kryptį ir sėkmingai dirba ta linkme. Taigi ir naujasis strateginis planas pradedamas rengti orientuojantis į šiandienos aktualijas ir artimiausių septynerių metų perspektyvą“, – sako meras Rytis Račkauskas.

Savivaldybės skelbtą konkursą SP parengti laimėjo UAB „Eurointegracijos projektai“. Ji privalės atlikti 5 metų vidaus ir išorės aplinkos analizę, palyginti su kitais 4 didžiaisiais šalies miestais, gretimomis savivaldybėmis, įvertinus apskrities bei šalies rodiklius. Bus vertinama Panevėžio demografinė situacija, ekonominis vystymasis (makroekonominiai rodikliai, darbo rinka, verslo aplinka, statyba ir gyvenamasis fondas, turizmas, rekreacija ir kt.), švietimas (ugdymo kokybė, prieinamumas, neformalusis švietimas), kultūra (renginiai, paslaugos, jų poreikis, įstaigų veikla ir optimizavimo galimybės), sportas (bazės ir ugdymo optimizavimo galimybės), jaunimas ir nevyriausybinės organizacijos (jaunimo politika, problematika, jaunimo problemų sprendimo planas), socialinė aplinka (paslaugų poreikis ir plėtra), aplinkos apsauga, infrastruktūra (transporto, inžinerinė, energetinė, technologinė), IT plėtra.

BIC

SP rengėjai taip pat turės atsižvelgti į 2021–2027 m. ES investicijų fondų programą bei investicijų kryptis, į naująjį SP integruoti aktualius Savivaldybės ir šalies dokumentus.

„Naujasis SP yra svarbus visam miestui, tad jį rengdami tarsimės su bendruomene. Bus organizuojamos viešosios apklausos ir svarstymai. Tikimės aktyvaus dalyvavimo juose. Be to, gyventojams informuoti bus kuriama ir speciali interneto svetainė“, – sako meras R. Račkauskas.

SP parengti skirta 25 tūkst. Eur iš miesto biudžeto. Planuojama, kad Panevėžys galutinį dokumentą turės 2021 m. vasario mėnesį.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.