17.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 13 birželio, 2021

Panevėžys pagerbė A. Ramanausko-Vanago atminimą

Panevėžio kolegija kartu su Panevėžio pradine mokykla, Panevėžio kraštotyros muziejumi ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka  organizavo Adolfo Ramanausko-Vanago pagerbimo renginių ciklą Panevėžyje. 

Minėjimas, skirtas A. Ramanausko-Vanago metams ir Lietuvos valstybės 100-mečiui „Adolfo Ramanausko-Vanago pėdsakais Panevėžyje“ prasidėjęs prie atminimo lentos Panevėžio pradinėje mokykloje, tęsėsi Panevėžio kolegijos Aktų salėje.

Į renginį atvykusi A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė  pažymėjo, jog  nors  to tikslo, kurio taip siekė jos tėvai, jiems nebuvo lemta sulaukti, tačiau jų siekis išsipildė – Lietuva  yra laisva.

„Džiaugiuosi, kad jauni žmonės  vertina tą laisvę dabar, o ne tada, kai ji prarandama,“ – sakė ji. Garbi viešnia dėkojo minėjimo organizatoriams už galimybę praeiti  tėvelio vaikščiotais takais Panevėžyje bei jo atminties saugojimą, o jaunimui linkėjo geriausios kloties kuriant laisvą Lietuvą.

Gausiai susirinkusius minėjimo dalyvius sveikinęs Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas pabrėžė, jog būtent ant tokių didvyrių, kaip A. Ramanauskas–Vanagas atminimo stovi tauta ir valstybė.

Ištraukas iš A. Ramanausko-Vanago atsiminimų knygos „Daugel krito sūnų…“ skaitė Panevėžio kolegijos studentės Reda Grigienė, Ineta Stebulytė ir Gabija Dubauskaitė.  Apie A. Ramanausko-Vanago sąsajas su Panevėžiu, jo studijas 1939 m. mūsų mieste veikusiame Pedagoginiame institute, kalbėjo Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas.

Renginio svečiams ir dalyviams buvo parodytas filmas ,,Partizanų vaikai,“ kuriame jautriai prisiminimais apie savo tėvus dalijosi Auksutė Ramanauskaitė–Skokauskienė. Ji susirinkusiems taip pat perdavė  filmo režisieriaus Justo Lingio linkėjimus.

Vėliau minėjimas tęsėsi Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Renginį vedė muziejininkas, istorikas ir aktorius Donatas Juzėnas.

Renginio akimirkos


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio kolegijoje – socialinių partnerių vizitas

confident-noyce

Panevėžio kolegija skelbia viešą konkursą dėstytojų pareigoms eiti

confident-noyce

Panevėžio abiturientai sėkmingai baigė pavasario sesiją MIFA akademijoje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau