Panevėžys išbandė bedarbių užimtumo didinimo modelį

2019 m. Panevėžio miesto savivaldybė išbandė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlytą pilotinį užimtumo didinimo modelį ilgalaikiams bedarbiams. Jo esmė – įvairiomis priemonėmis padėti grįžti į darbą arba sustiprinti ilgiau kaip daugiau 12 mėnesių nedirbančių ir pašalpas gaunančių žmonių motyvaciją.

„Į projektą įtraukėme 114 kriterijus atitinkančių gyventojų. Juos galima suskirstyti į kelias grupes: vyresni kaip 40 metų, patiriantys socialinę riziką, auginantys mažamečius vaikus, buvę kaliniai, turintys priklausomybių. Su kiekvienu dirbo atvejo vadybininkas: individualiai aiškinosi jo gyvenimiškąją situaciją, kodėl nedirba, kokios pagalbos reikėtų įsitraukti į darbo rinką“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių išmokų poskyrio vedėja Zita Ragėnienė.

Projekto dalyviai įvardijo skirtingas nedarbo priežastis: sunku derinti darbą ir šeimą, rasti pakankamai laiko darbo paieškoms (auginant mažus vaikus), įsilieti į darbo rinką trukdo neigiamas požiūris į teistumą, žemas išsilavinimo lygis, maža darbo patirtis, socialinių ir profesinių įgūdžių stoka, piktnaudžiavimas alkoholiu, sveikatos būklė, psichologinės, socialinės problemos, diskriminacija dėl amžiaus, iniciatyvumo bei motyvacijos stoka, negebėjimas prisitaikyti technologiškai tobulėjančiame pasaulyje bei kt.

Žmonės nurodė patiriantys įtampą, baimę, stresą – dėl sveikatos, skolų, priklausomybių, artimųjų. Kita problema – antstolių išskaičiuojama atlyginimo dalis, jei įsidarbintų.

„Siekdami įtraukti į darbo rinką projekto dalyviams teikėme mokymų (savęs pažinimo, pasitikėjimo ir savivertės ugdymo), psichologo, teisines, pavėžėjimo, priklausomybių gydymo paslaugas. Konsultavo krizių valdymo specialistai. Rezultatas – įvairiose įstaigose, įmonėse įsidarbino 26 projekto dalyviai, iš jų 21 dirba iki šiol. 16 dalyvių iš Užimtumo tarnybos išsiregistravo. Nė vienas kol kas negrįžo į Socialinių reikalų skyrių pašalpų. Mūsų nuomone, siekiant kuo geresnių rezultatų įvairią pagalbą bedarbiams reikėtų teikti ne metus, o ilgiau. Į tai atsižvelgusi ministerija užimtumo didinimo modelio taikymo trukmę pratęsė iki 2 metų“, – teigia Z. Ragėnienė.

2019 m. užimtumo didinimo modelį, bendradarbiaujant su Užimtumo tarnyba ir nevyriausybinėmis organizacijomis, išbandė ir Alytaus, Akmenės, Druskininkų, Pagėgių, Šilutės savivaldybės. Atsižvelgus į patirtį patobulintą projektą jos tęs ir 2020 m. Dar 24 savivaldybėse užimtumo didinimo projektas pradedamas.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nedarbas Lietuvoje gegužę – vienas didžiausių ES

erikas

Bedarbiai jau gali prašyti darbo paieškos išmokos

erikas

Nedarbo lygis per metus išaugo 0,6 proc.

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau