10 C
Panevėžys
Šeštadienis, 19 rugsėjo, 2020

Panevėžyje įvedama nauja globotojų rėmimo ir skatinimo priemonė – pagalbos pinigai

A. Grainienė.

Panevėžio miesto savivaldybė įveda naują globotojų rėmimo ir skatinimo priemonę – pagalbos pinigus.

„Po vaikų teisių apsaugos pertvarkos visoje šalyje nemažėja iš šeimų paimamų vaikų. Panevėžyje jie gana dažnai apgyvendinami bendruomeniniuose globos namuose arba budinčių globotojų šeimose. Kadangi vaikams augti ir vystytis geriausia šeimoje, juos apsiėmusiems prižiūrėti globėjams (rūpintojams), tarp jų giminaičiams, ir bus skiriamos pagalbos išmokos. Taip tikimės labiau užtikrinti vaiko gerovę, papildomai paskatinti globotojus. Sieksime, kad pagalbos pinigai būtų mokami kiekvienai vaikus globojančiai šeimai, o tai paskatintų kuo daugiau žmonių tapti globėjais“, – sako Socialinių reikalų skyriaus vedėja Audronė Grainienė.

Pagalbos pinigai bus skiriami ir mokami socialiniams globėjams (rūpintojams), globėjams giminaičiams, jei laikinoji globa (rūpyba) nustatyta Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu ar nuolatinė – teismo sprendimu.

Už globojamą iki 3 metų vaiką kas mėnesį mokama 4 BSI išmoka (156 Eur), nuo 3 iki 12 metų – 6 BSI (234 Eur), nuo 12 iki 18 metų – 8 BSI (312 Eur), neįgalųjį (vidutinė, sunki negalia) – 10 BSI (390 Eur).

Pagalbos pinigai neskiriami, jei globojamą vaiką teismas pripažino nežinia kur esančiu,  globa nustatyta tėvams laikinai išvykus iš Lietuvos ar globėjas deklaruoja gyvenamąją vietą kitoje valstybėje.

Norintys gauti naująją išmoką globėjai privalo kreiptis į Socialinių reikalų skyrių. Pateikiami šie dokumentai: asmens tapatybės, pinigų gavėjo atsiskaitomoji sąskaita, įgaliojimas (jei reikia), patvirtinantys nuolatinės globos (rūpybos) nustatymą ir kt.

Šiuo metu Panevėžyje globojami 96 vaikai. Amžius: iki 3 metų – 3 vaikai, nuo 3 iki 12 metų – 45, nuo 13 iki 18 metų – 48. Neįgaliųjų tarp jų nėra. Vaikų globa patikėta 73 šeimoms ir 7 budintiems globotojams.

Preliminariais duomenimis, pagalbos pinigams išmokėti iš miesto biudžeto papildomai bus skirta apie 300 tūkst. Eur.

[quote_box_center]Dėmesio! Sausio 21 d. 17.30 val. kviečiame visus, kas gali ir yra pasiryžęs pasirūpinti, pasidalinti gerumu su sunkumus išgyvenančiais vaikais. Savivaldybės II a. salėje organizuojamas susitikimas su norinčiais tapti budinčiais globėjas. Jame galėsite bendrauti, diskutuoti, pasikonsultuoti su Globos centro darbuotojais. Turite klausimų? Skambinkite tel. 8 45 501 368 arba +370 675 71533.[/quote_box_center]

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Globėja tapusi daugiavaikė mama: „Mums pasisekė labiau nei jai“

erikas

Vaiko teisių tarnyba: vaikų globos namuose per penkerius metus sumažėjo tūkstančiu

erikas

Panevėžyje aplankyti visi globojami vaikai

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau