Panevėžys efektyvins šilumos gamybą pasitelkdamas ir saulę

Panevėžys efektyvins šilumos gamybą pasitelkdamas ir saulę

Daiva PAULAUSKIENĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

AB „Panevėžio energija“ skirta 412 tūkst. Eur parama iš Klimato kaitos programos. Šios lėšos bus panaudotos įrengti saulės fotovoltinę elektrinę ir absorbcinį šilumos siurblį Pušaloto gatvės katilinėje.

Projekto tikslas – didinti energetinį efektyvumą modernizuojant esamą įrangą, plėsti atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą, mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Bendros investicijos AB „Panevėžio energija“ projektui įgyvendinti sudarys daugiau nei 1 mln. Eur.

Iki 2021 m. vidurio Panevėžio katilinėje prie esamų biokuro garo katilų bus įrengtas 1300 kW galingumo absorbcinis šilumos siurblys. Su jo pagalba bus papildomai vėsinami iš katilų išeinantys dūmai, o gauta šiluma naudojama termofikaciniam vandeniui šildyti. Papildomai gauta šiluma bus tiekiama Panevėžio miesto šilumos vartotojams. Siurblys didins biokuro naudojimo efektyvumą – deginant tą patį kiekį bus daugiau pagaminta šilumos. Planuojama per metus jos pagaminti iki 10,5 tūkst. MWh, tai leis sutaupyti 3800 t biokuro.

BIC

Ant katilinės pastatų įrengta 150 kW galios saulės fotovoltinė elektrinė padidins elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos dalį. Saulės modulių sugeneruota elektros energija bus naudojama gaminti ir tiekti šilumą gyventojams ir įstaigoms. Skaičiuojama, kad naujoji saulės elektrinė per metus galės pagaminti apie 120 MWh elektros energijos. Tokiam kiekiui pagaminti reikėtų sunaudoti apie 30 tūkst. kub. m gamtinių dujų ar 110 t biokuro.

Įgyvendinus projektą per jo vertinimo laikotarpį anglies dvideginio (CO2) išmetimų į atmosferą kasmet mažėtų daugiau nei 900 t. Pasak AB „Panevėžio energija“ generalinio direktoriaus Petro Diksos, diegiant naujausias technologijas gaminant šilumą siekiama mažesnių gamybos sąnaudų, mažesnės kainos vartotojams ir oro taršos, kartu didinamas centralizuoto šilumos tiekimo konkurencingumas kitų šildymo būdų atžvilgiu.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.