19.5 C
Panevėžys
Antradienis, 24 gegužės, 2022

Panevėžyje žinoma šiuolaikinių šokių studija keičia savo veidą: dabar vadinsis – „ARTIST.É“

AutoriusJPFotoSTUDIJOS
Panevėžyje žinoma šiuolaikinių šokių studija keičia savo veidą: dabar vadinsis - „ARTIST.É“.

Ne vienam panevėžiečiui šiandien puikiai žinoma šiuolaikinių šokių studija keičia savo veidą. Buvęs vardu „AP Dance“, nuo šiol kolektyvas tampa šokių studija „ARTIST.É“. Kodėl puikiai vertinama šokių studija nusprendė priimti tokį sprendimą? Kaip jiems sekėsi išgyventi karantino laikotarpį bei kokius ateities planus šiuo metu generuoja? Apie viską papasakos studijos vadovės Agnė Kundelienė ir Austėja Mičiūdaitė.

Kodėl nusprendėte keisti šokių studijos pavadinimą?

A. Kundelienė: Sprendimas keisti pavadinimą mūsų su Austėja mintis užvaldė daugmaž prieš porą metų. Tai buvo apgalvotas ir ilgai planuotas žingsnis. Senasis pavadinimas nebuvo įsimintinas, įdomus, reprezentuojantis… Ir mes tai supratome, jei norime augti ir gerai atrodyti viešojoje erdvėje – turime keistis.

Kaip gimė naujo pavadinimo idėja?

A. Mičiūdaitė: Kaip ir minėjo Agnė, apie naująjį pavadinimą galvojome jau ne vienerius metus. Vis juokais „pasimatuodavome“ tai vieną, tai kitą, bet supratome, kad tai nebus kažkur perskaitytas ir nukopijuotas vardas, todėl tikėjomės, kad idėja pas mus ateis pati, kaip ir visos kitos. Tiesiog vieną vakarą ieškojau idėjų artėjančiai studijos gimtadienio fotosesijai, kol galiausiai jų prisirinkus reikėjo sukurti aplanką joms talpinti, bevardinant jį automatiškai užrašiau „ART.IS.Te“, tada jau supratau, kad tai bus kažko vertas vardas ir nieko nelaukusi suskubau susisiekti su Agne, na o kitą dieną jau turėjome užtvirtiną ir pakoreguotą idėją. Taip ir gimė – ARTIST.É.

Panevėžyje žinoma šiuolaikinių šokių studija keičia savo veidą: dabar vadinsis – „ARTIST.É“.

Kodėl spontaniškai sugalvotas pavadinimas ARTISTÉ tapo būtent tuo – naujuoju vardu?

A. Mičiūdaitė: Norėjome lietuviško pavadinimo ir kad jame atsispindėtų mūsų siekiai ir vertybės. O didžiausia mūsų vertybė yra užauginti asmenybę, kuriai šokis yra menas. Tokią, kuri per judesį sugeba perteikti ne tik fizinę išraišką, bet ir mintis, emocijas ir savastį. Mūsų tikslas – auginti artistus, scenos žmones.

Kada pristatėte naująjį šokių studijos pavadinimą?

A. Mičiūdaitė: Taip jau gavosi, kad naujo pavadinimo pristatymas viešai sutapo su mūsų dešimtuoju gimtadieniu. Apie naują vardo idėją iki paskutinės dienos žinojo tik mūsų artimiausi žmonės ir tie, kurie prisidėjo prie naujo įvaizdžio kūrimo. Tai buvo staigmena net mūsų šokėjams, draugams ir partneriams. Labai simboliška ir gražu, nes jaučiamės, kad per tuos 10 metų mes užaugome ir ši proga pati savaime mums padovanojo naująjį vardą.

Panevėžyje žinoma šiuolaikinių šokių studija keičia savo veidą: dabar vadinsis – „ARTIST.É“.

Ką galėtume apibendrintai papasakoti apie tuos 10 šokių studijos gyvavimo metų?

A. Mičiūdaitė: Jeigu trumpai tai – D E Š I M T  M E T Ų  meilės: šokiui, muzikai, laisvei, draugystei ir gyvenimui. O šiaip tai sutikome begalę įvairiausių žmonių, išgyvenome begalę emocijų, sukūrėme daugybę choreografijų ir galimybių ne tik duoti, bet ir gauti.

A. Kundelienė: Juk viskas prasidėjo nuo kelių šokį mylinčių entuziastų. Savaime kolektyvas plėtėsi, atsirado vaikų, norinčių mokytis iš tų jaunų šokio mylėtojų. Taip diena po dienos, metai po metų mes tapome didele šeima, kuriai šokis buvo gyvenimo būdas, laisvalaikis, socialiniai santykiai. Vėliau atsirado poreikis parodyti savo darbus, kūrybą ir visą šaunų kolektyvą. Taip pradėjome dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose renginiuose, konkursuose, festivaliuose.

Buvome tas kolektyvas, kuris niekad nevengė kritikos, ėjo konsultuotis su teisėjais dėl pasirodymų kokybės. Kiekviename savo kūrinyje akcentavome emocijas, menines išraiškas, norėjome šokiu kalbėti. Tai atvedė mus link pirmųjų pergalių tarptautiniuose renginiuose, taip pat visiems gerai žinomo projekto „Šokio revoliucija“ LNK televizijoje.

Panevėžyje žinoma šiuolaikinių šokių studija keičia savo veidą: dabar vadinsis – „ARTIST.É“.

Mes, mėgėjiškas šokių kolektyvas, atsidūrėme tarp profesionalų. Varžėmės su jais. Mus rodė vienoje žinomiausių televizijų Lietuvoje, mus kalbino reporteriai, dažė visažistai, filmavo kameros, kalbino garsenybės… Buvo tiek daug emocijų, negana to, laimėjome 2 etapus. Išgirdome ir kritikos, ir liaupsių, tačiau mums tai buvo didžiausias laimėjimas apie kokį tik galėjome svajoti. Deja, po šių įvykių prasidėjo koronaviruso pandemija, kuri labai pakoregavo mūsų ateities planus.

Kaip sekėsi išgyventi pandemiją?

A. Kundelienė: Ar tai iš viso yra įmanoma? Taip, bet labai sudėtinga. Mums teko stipriai keisti numatytą programą. Naujoji nuotolinio mokymo programa buvo sudaryta taip, kad šokėjai palaikytų fizinę formą ir išmoktų kombinacijas, skirtas ypač mažoms erdvėms. Džiaugiamės, kad šokėjai ir jų tėvai buvo geranoriški, supratingi ir solidarūs. O savivaldybė prisidėjo savo lėšomis ir finansavo vaikų ugdymą. Tai buvo nauja patirtis visiems. Turėjome išmokti vesti nuotolines repeticijas, filmuoti medžiagą, ją redaguoti, vėliau pateikti socialiniuose tinkluose. Teko susidoroti ir su psichologiniais sunkumais. Daugeliui krito motyvacija. Netekome dalies šokėjų. Bet mes šį etapą vertiname kaip jėgų išbandymą, kaip naujas patirtis ir stengiamės atsitiesti bei vertinti visus tuos, kurie visą laikotarpį išgyveno bendrystėje su mumis.

Panevėžyje žinoma šiuolaikinių šokių studija keičia savo veidą: dabar vadinsis – „ARTIST.É“.

Kokios jūsų nuotaikos šiandien?

A. Mičiūdaitė: Šiuo metu studija vykdo vasaros programas, skirtas susipažinti su šokiais. Tai programos skirtos vaikams ir merginoms, kurie nori „pasimatuoti šokėjo gyvenimą“. Taip pat prisidedame prie socialinių iniciatyvų, viena iš jų buvo pagalba beglobiams gyvūnams surasti namus, dalyvaujame fotosesijose bei rūpinamės, kad naujas vardas ir naujas sezonas startuotų sėkmingai.

Kaip sekasi ruoštis naujajam šokių studijos sezonui?

A. Kundelienė: Naujasis sezonas šokių studijoje „ARTIST.É“ prasidės nuo rugsėjo mėnesio. Lauksime naujų narių į jau esamas ir naujai formuojamas pradedančiųjų grupes. Kviečiame prisijungti mergytes nuo 5 metų ir vyresnes, mokyklinio amžiaus mergaites ir merginas. Bus mokinami gimnastikos pagrindai, šiuolaikinis ir šou šokio stiliai. Ruošime choreografijas konkursams ir festivaliams, mėgausimės muzika, gera kompanija. Bendrausime, kursime ir tobulėsime draugiškame kolektyve.

Panevėžyje žinoma šiuolaikinių šokių studija keičia savo veidą: dabar vadinsis – „ARTIST.É“.

Ir pabaigai, kaip manote kodėl reikėtų rinktis jūsų šokių studiją?

A. Mičiūdaitė: Visų pirma, tai šokių studija yra įsikūrusi miesto centre, todėl susisiekimas yra ypač geras ne tik automobiliu, bet ir vaikams lengvai pasiekiama miesto maršrutiniais autobusais.

Visų antra, mums svarbu yra emocinė aplinka, kurioje auga mūsų šokėjai, todėl mes labai stengiamės, kad psichologinė atmosfera būtų visada teigiama. Kad vaikai, atėję pas mus jaustųsi reikšmingi, laimingi ir talentingi. Visada tarp šokėjų palaikome draugystę ir vienybę. Na, ir visai nesvarbu, ką šokėja veikė iki ateidama pas mus, nesvarbu, nei kaip ji atrodo, nei ką sugeba. Mes esame tam, kad padarytume viską, jog pas mus atėjęs žmogus išmoktų jaustis laisvas, suprastų savo kūną ir mintis. O vėliau išmoktų tai perteikti judesiu. Tad laukiame visų, norinčių prisijungti prie šokių pasaulio.

 

Nuo rugsėjo mėnesio kviečiame registruotis į šokių studijos ARTIST.É  naujojo sezono užsiėmimus:

 

šiuolaikinis šokis

 

šou šokis

 

gimnastikos pagrindai

 

renkamos grupės:

 

mini kids 5-6 m.

 

kids 7-9 m.

 

children 10-12 m.

 

juniors 13-15 m.

 

adults 16-20 m.

 

Daugiau informacijos tel. : +370 620 84828, +370 641 41732


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio krašte – geriausi linijinių šokių kolektyvai

confident-noyce

„Sidabrinės nakties“ karalienė ir karalius V. Sidaravičiūtė bei N. Zavackis šokius pamilo dar vaikystėje

confident-noyce

Panevėžio bendruomenių rūmuose – liaudiško šokio fiesta

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau