10 C
Panevėžys
Šeštadienis, 19 rugsėjo, 2020

Panevėžyje vykusi robotų fiesta dalyvius nukėlė į kosmosą

Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (PTVF) vyko jau tradicija tapusios regioninės First Lego League (FLL) varžybos. Renginio organizatoriai – Panevėžio miesto savivaldybė, City Alumni Panevėžys, Robotikos akademija. Renginio partneriai – Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, Panevėžio mokslo ir technologijų parkas bei „Kurk Lietuvai“ komanda.

Renginys skirtas technologijas mėgstantiems vaikams, moksleiviams, studentams, profesionalams ir visuomenei, atkreipiant dėmesį į techninės kūrybos svarbą vaikų ugdymo procese.

Šių metų varžybų tematika nukelia į kosmosą. Pasak idėjos autorių, jis visuomet vilioja ir kviečia keliauti jo link, nes kiekvieno dalyvio kūrybiškumas ir sumanumas leidžia išskristi į orbitą ir nugalėti priešininką.

Robotų fiestos atidarymo proga sėkmės varžybose palinkėjo Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, Panevėžio miesto vicemeras Aleksas Varna, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) dekanė Daiva Žostautienė. Renginį vedė fotografas, edukatorius Virginijus Benašas.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanė D. Žostautienė, kreipdamasi į susirinkusiuosius, pasidžiaugė jaunimu, atvykusiu į šią šventę. „Šiandien ypatinga diena Panevėžyje – mieste siaučia robotai. Čia susirinkusiam jaunimui netrūksta vaizduotės ir kūrybiškų sprendimų. Aplankiusi komandų dalyvius sužinojau, kaip gyventi Mėnulyje“.

Daug aplodismentų sulaukė vaikų pamėgtas robotukas Tukas, vaikišku balsu atidaręs robotų fiestą bei palinkėjęs vaikams nuostabaus laiko ir sėkmės varžybose.

Dalyvių skaičius pranoko lūkesčius

Šių metų „First Lego League“ varžybose užsiregistravo apie 300 dalyvių. Registracija į renginį buvo pratęsta ir vyko net renginio išvakarėse. Komandos atvyko iš Panevėžio, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Kupiškio, Pakruojo rajono ir net iš Plungės. FLL Junior rungtyse dalyvavo 29 komandos (nuo 6 iki 10 metų), FLL vyresniųjų moksleivių amžiaus grupėse (nuo 9 iki 16 metų) – 26 komandos, kitose rungtyse net 38 komandos. Į pagalbą organizatoriams buvo pasitelktos jaunų savanorių pajėgos iš įvairių organizacijų.

Varžybos buvo įtemptos. Vaikai bei moksleiviai su savo pačių sukonstruotais robotais varžėsi septyniose rungtyse, tarp kurių buvo Mini sumo bei LEGO sumo kovos, linijos sekimo iššūkis, Folkrace (autonominiai robotai, kurie savarankiškai varžosi trasoje) ir kt.

FLL pirmą vietą laimėjo „Robonautai“ iš Kauno LSMU gimnazijos, antri liko panevėžiečiai „Kosminės bulvės“ iš Petkevičiatės Bitės bibliotekos, o trečiąją vietą skyrė komandai „Robo“ iš Panevėžio Minties gimnazijos.

Folkrace rungtyje pirmąją vietą iškovojo Panevėžio komanda „Ball“ iš Rožynos progimnazijos, antrąją vietą užėmė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto TMC būrelio robotistas K. Petronis su komanda „BirdPerson“, o tretieji liko Šiaulių J. Janonio gimnazijos komanda „LV“.

Linijos sekimo rungtyje pirmieji tapo komanda „Leila“, antroji vieta atiteko Šiaulių universiteto komandai „Typhoon-B1“, o trečia liko Šiaulių J. Janonio gimnazijos komanda „Jūratė“.

LEGO linijos sekimo pirmoji vieta atiteko panevėžiečiams „Ducking go V3.0“ iš J. Balčikonio gimnazijos.

Mini sumo rungtyje visos pirmosios trys vietos atiteko šiauliečių komandoms iš J. Janonio gimnazijos „Flip 2“ (1-oji vieta), „Twister“ (2-oji vieta) ir „Flip“ (3-oji vieta).

LEGO sumo rungtyje stipriausi buvo Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Pirmoji vieta atiteko komandai „Optimistas T“, antroji vieta – „Optimistas M“ ir trečioji vieta – „Optimistas D“.

Jaunesniųjų vaikų amžiaus grupių FLL Junior komandoms nominacijos buvo skirtos už inovatyvų požiūrį, „genialumą slypintį paprastume“, „geriausios mėnulio bazės“, Amstrongo bei Picasso apdovanojimus, „Jaunųjų mokslininkų apdovanojimą“ bei atkakliausių tyrinėtojų apdovanojimą ir kitas nominacijas.

Daugiausia nominacijų FLL Junior varžybose gavo Panevėžio Vilties, Saulėtekio bei Aušros progimnazijos, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija bei Povilo Matulionio progimnazijos Kupos pradinio ugdymo skyrius ir kitos komandos iš Panevėžio bei Pasvalio mokyklų.

Renginio metu veikė interaktyvi technologijų paroda

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto koridoriuose visą dieną vyko interaktyvi paroda, kurioje savo technologinius sprendimus pristatė įvairių organizacijų atstovai.

Parodoje buvo galima pamatyti UAB „Profibus“ pristatytą roboto ranką, kuris renginio svečiams mainais už laišką Kalėdų seneliui dalino saldainius ir korteles su užrašu „Ačiū“.

„Mokslo sriubos“ kūrybinė komanda šventės lankytojus supažindino su kosminėmis svarstyklėmis,  kurių pagalba galima sužinoti savo svorį kitose saulės sistemos planetose. Ypatingų potyrių ištroškusiems fiestos dalyviams duris atvėrė virtualios realybės erdvė.

Robotų šventėje taip pat dalyvavo Panevėžio mechatronikos centras su Fable robotu, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centras su mobiliais robotukais bei KTU Mechanikos ir dizaino fakulteto atstovai su 3D spausdintuvu.

Net 3 kartus per dieną smalsiausiems fiestos dalyviams bei šventės svečiams buvo organizuojamos ekskursijos pramoninių ir mobiliųjų robotų bei transporto priemonių inžinerijos laboratorijose. Jose KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dėstytojai glaustai, įdomiai bei šmaikščiai pristatė pirmąją pramoninių robotų laboratoriją, joje esančius robotus bei transporto priemonių inžinerinius projektus.

Viso renginio metu vyko parodomosios Technologijų mokymo centro (TMC) moksleivių „I Robot“ kovos.

KTU PTVF dekanė D. Žostautienė džiaugiasi šiuo nemažo visuomenės dėmesio sulaukusiu renginiu ir tikisi, jog ateityje tokio pobūdžio renginiai vis labiau populiarės, ugdydami moksleivius mąstyti kūrybiškai ir būti kūrėjais.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lyg iš fantastinio filmo: 18 metrų aukščio robotas žengė pirmus žingsnius

confident-noyce

Panevėžyje įsibėgėjo stojimai į aukštąsias mokyklas: įvardijo populiariausias studijas

confident-noyce

Vadybos studijų poreikis augs

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau