19.4 C
Panevėžys
Penktadienis, 12 liepos, 2024

Panevėžyje vyksta projekto „Bauhauzas – žalesnė Europa“ partnerių susitikimas

AutoriusjpFotogediminas kartanas

Šiandien Pragiedrulių kūrybiškumo centre vyksta projekto „Bauhauzas – žalesnė Europa“ narių iš Lietuvos, Belgijos, Bulgarijos, Airijos, Norvegijos bei Italijos pirmasis susitikimas. Renginyje dalyvaujantis projekto vedantysis partneris Lietuvos inovacijų centras šiandien pristato projekto eigą, LR Aplinkos ministerijos atstovai – europinę bauhaus metodiką, Panevėžio miesto savivaldybės atstovai – įgyvendinamus projektus ir kt. 

„Panevėžys pradeda įgyvendinti dar vieną miestui svarbų projektą – žengiame dar vieną svarbų žingsnį tvarios ir estetiškos aplinkos kūrimo link. Klimato kaitos iššūkiai skatina mus veikti atsakingai ir ieškoti bei įgyvendinti aplinką tausojančius sprendimus. Džiaugiuosi matydama stiprią, idėjų kupiną komandą, kuri susibūrė tam, kad drauge kurtume geresnę ir žalesnę mūsų miestų ateitį. Tikiu, kad šis susitikimas, tai produktyvių diskusijų, naujų idėjų ir tvarios ateities kūrimo pradžia“, – sveikinimo žodį tarė Panevėžio miesto vicemerė Loreta Masiliūnienė.

Įgyvendinant „Bauhauzas – žalesnė Europa“ projektą su socialiniais partneriais – Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys Now“, Lietuvos architektų sąjungos Panevėžio miesto skyriumi, ekspertais ir miestiečių bendruomenėmis – bus detalizuojama Panevėžio miesto tvarios plėtros strategija. Jos detalizavimas ir vystymas remsis viešųjų erdvių projektų bei gyvenamųjų rajonų aplinkos atnaujinimo principų patvirtinimu ir prioretizavimu.

Projekto įgyvendinimo metu drauge su tarptautiniais partneriais bus ieškoma sprendimų kurti patrauklias, estetiškas, ekologiškais dizaino principais paremtas miesto erdves bei atnaujinti užmirštas miesto vietas, kurių įveiklinimas prisidėtų prie miesto gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo, kurtų papildomus laisvalaikio praleidimo būdus mieste. Vis labiau ryškėjant klimato kaitos padariniams, atsiranda poreikis ne tik kurti aplinką tausojančius technologinius sprendinius, bet ir užtikrinti gamtinės aplinkos kokybės tęstinumą, bioįvairovės vystymą, sudaryti sąlygas sveikos gyvensenos skatinimui ir taršos mažinimui.

Projektą „Bauhauzas – žalesnė Europa“ įgyvendinti planuojama iki 2028 m. vidurio. Jo veikloms įgyvendinti Panevėžio miestui skirtas virš 150 tūkst. Eur finansavimas. Projekte drauge su Panevėžio miesto savivaldybe dalyvauja ir projekto partneriai iš Geel (Belgija), Elverum (Norvegija), Turin (Italija), Galway (Airija) bei Stara Zagora (Bulgarija) miestų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys planuoja įgyvendinti naujus investicinius projektus

confident-noyce

Panevėžys planuoja įgyvendinti 5 naujus investicinius projektus

confident-noyce

Panevėžio miesto savivaldybė paskirstė lėšas neigiamų socialinių veiksnių projektams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau