Panevėžyje vyko tradiciniai Maldos pusryčiai

Panevėžyje vyko tradiciniai Maldos pusryčiai

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko iniciatyva jau penktą kartą organizuoti tradiciniai Maldos pusryčiai.

„Jau penktą kartą susitinkame gražia tradicija tapusiuose Maldos pusryčiuose. Susitinkame vedini tikėjimo bendrystės ir krikščioniškųjų vertybių. Susitinkame klausyti, išgirsti ir pasidalinti mintimis, įžvalgomis ir patirtimis. Dar taip neseniai Lietuvoje viešėjęs popiežius Pranciškus linkėjo: „Viešpatie, te Lietuva būna vilties švyturiu“. Šis palinkėjimas – ir šiandienos mūsų susitikimo tema. Nes tokie žodžiai negali palikti abejingo, priverčia stabtelėti ir pagalvoti apie jų prasmę ir mus juos įprasminant“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė Panevėžio  miesto meras R. Račkauskas.

BIC

Maldos įžvalgomis dalijosi Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, kun. Eugenijus Troickis, dalyvavo dvasininkijos, kariuomenės, policijos, bendruomenių atstovai ir kt. svečiai.

Renginį vedė visuomenės veikėja, G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatė Albina Saladūnaitė. Svečiams dainavo Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos choras (vad. J. Garbaliauskienė).

Maldos pusryčių tradicija atsirado XX a. viduryje JAV. Nuo 2001 metų jie rengiami ir Lietuvoje. Pirmųjų maldos pusryčių Panevėžyje tema buvo pasišventimas ir tarnystė, antrieji – gailestingumas, tretieji skirti vyskupui Teofiliui Matulioniui atminti, ketvirtieji – Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimui.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.