Panevėžyje vyko tarptautinė mokslinė konferencija skirta kunigui A. Lipniūnui

AutoriusJPFotoPANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ

Panevėžio kolegijoje vyko tarptautinė mokslinė konferencija  „Švietėjas nešęs žmonėms viltį“, jos tikslas surinkti ir išversti į italų kalbą medžiagą paskelbimo palaimintuoju byloje apie kunigą Alfonsą Lipniūną. Taip pat šiandien minimos A. Lipniūno 115 metų gimimo, 75 metų mirties metinės.

„Dėkoju ekselencijai vyskupui emeritui Jonui Kauneckui, kurio iniciatyva 2006 m. pradėta beatifikacijos byla, ekselencijai Vyskupui ordinarui Linui Vodopjanovui, kun. Vitalijui Kodžiui, kurie tęsia pradėtą darbą. Džiugu, kad noriai prisideda Panevėžio švietimo bendruomenės – Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla, Panevėžio švietimo centras, Panevėžio kolegija, Panevėžio apskrities Gabrielės –Petkevičaitės –Bitės viešoji biblioteka. Susitelkusios kilniam tikslui jos pateikė paraišką, dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės mokslo projektų dalinio finansavimo konkurse ir jį laimėjo. Tikiu, kad Jūsų darbas ir ryžtas nuves prie laukiamo rezultato.“- sakė meras Rytis Račkauskas

Alfonsas Lipniūnas Kunigu įšventintas 1930 m., tuoj pat buvo paskirtas Panevėžio katedros vikaru ir vyskupijos jaunimo direktoriumi. A. Lipniūnas drąsiai ir viešai gynė katalikiškuosius principus, nepaisydamas protokolų, tardymų, baudų. Vėliau tuo pačiu principingumu jis gynė lietuvybę abiejų okupacijų metais Vilniuje, kur jis buvo Šv. Jono bažnyčios ir Aušros Vartų pamokslininkas.  1943 m. vokiečių areštuotas ir išvežtas į Stutthofo koncentracijos stovyklą.

2006 m. kovo 28 d. iškilmingomis apeigomis Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje pradėtas Dievo tarno kun. A. Lipniūno paskelbimo palaimintuoju procesas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio kolegijoje vyko tarptautinė mokslinė konferencija

confident-noyce

L. Donskiui skirtoje konferencijoje– apie pandemijos poveikį psichikai

confident-noyce

Panevėžio ligoninėje medikai gvildeno vaikų intensyviosios terapijos aktualijas

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau