Panevėžyje vyko regioninis mokinių meninio skaitymo konkursas

Panevėžyje vyko regioninis mokinių meninio skaitymo konkursas

JP / Luko VARANAUSKO nuotr.

Savaitgalį Juozo Miltinio gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninis etapas, kuriame dalyvavo daugiau nei šimtas dalyvių iš Panevėžio, Radviliškio, Joniškio, Šiaulių, Pakruojo, Pasvalio, Biržų, Panevėžio, Kupiškio, Kelmės bei Akmenės rajonų.

Dalyviai buvo vertinami pagal 10 kriterijų: pasirinkto teksto meninę kokybę, temos ar idėjos aktualumą, teksto atitikimą skaitovo amžiui, mokinių gebėjimą aiškiai ir suprantamai perteikti klausytojui pasirinkto kūrinio mintį, emociškai paveikti klausytojus, skaitovo gebėjimą naudoti savo balso diapazoną.

BIC

Pro komisijos ausis nepraslydo ir skaitomo teksto kalbos kultūros kokybė (tartis, kirčiavimas, norminė lietuvių kalba). Vertintojai kreipė dėmesį ir į sceninės/teatrinės raiškos priemonių naudojimo tikslingumą, sceninę laikyseną.

Panevėžio miesto savivaldybę atstovavo Liepa Skaburskytė iš Kazimiero Paltaroko gimnazijos (mokytoja Zita Kontrimienė), Toma Kraujelė iš „Žemynos“ progimnazijos (mokytoja Dalia Liorančienė), Jovita Marcinkevičiūtė iš Juozo Miltinio gimnazijos (mokytoja Ramutė Matusevičiūtė), Evelina Povilavičiūtė iš Juozo Balčikonio gimnazijos (mokytoja Melda Jačauskienė) ir Juozo Miltinio gimnazijos III gimnazijos klasės gimnazistų literatūrinė/poetinė kompozicija „Legenda“, kurią ruošė mokytojas Algis Želvys.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo regioninio etapo nugalėtojai. 5–8 klasių grupėje pirmosios vietos diplomais apdovanotos dvi konkurso dalyvės, viena jų – panevėžietė L. Skaburskytė, kuri skaitė ištrauką iš Neringos Vaitkutės knygos „Klampynių kronikos“.

9–12 klasių grupėje antrąsias vietas pelnė ir panevėžietės J. Marcinkevičiūtė bei E. Povilavičiūtė. 9–12 klasių grupėje net keturios kompozicijos tapo nugalėtojomis.

Nugalėtojų gretose – Juozo Miltinio gimnazijos literatūrinė meninė kompozicija „Legenda“.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.