Panevėžyje – vasaros knygų fiesta

Panevėžyje – vasaros knygų fiesta

JP / Pixabay.com nuotr.

Birželio 7 d. nuo 12 iki 18 val. Laisvės vyks vasaros knygų fiesta. Čia galėsite sutikti legendines aktores, kino ir teatro žvaigždes Vaivą Mainelytę ir Gražiną Baikštytę, mokslininką, vietovardžių žinovą dr. Kazimierą Garšvą, vaikų ir jaunimo rašytoją Vytautą Račicką, knygų autorę Raimą Zander.

Šventė pažers įdomių renginių: naujausių knygų pristatymų, kūrybinių dirbtuvių, stalo žaidimų, edukacijų, įvairių atrakcijų. Įvairaus amžiaus lankytojai galės išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus, pasigrumti proto dvikovose, pasisemti žinių.

Vasaros knygų fiestos programoje numatytas Pasaulio lietuvių metams skirtas Norvegijos lietuvės Rūtos Mataitytės romano „T(r)ojus“ pristatymas. Šį kūrinį 13.30 val. renginių pavėsinėje pristatys leidyklos „Gelmės“ vadovė V. Bėkštienė. 14 val. vyksiančiame Vietovardžių metams skirtame renginyje „Panevėžio krašto ir visos Lietuvos vietovardžiai“ savo įžvalgomis dalinsis Lietuvių kalbos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. K. Garšva. Nepamirštamoji Jurga iš miuziklo „Velnio nuotaka“, sukūrusi daugybę įsimintinų vaidmenų kine ir teatre, pelniusi „Auksinę gervę“, vadinamą lietuviškuoju „Oskaru“ V. Mainelytė tapo savo kolegės – garsios televizijos ir kino aktorės, žurnalistės, rašytojos G. Baikštytės knygos „Gyvenimas kaip teatras“ heroje. 16 val. renginių pavėsinėje abi garsiosios kolegės pristatys knygą „Gyvenimas kaip teatras“.

BIC

Renginį organizuoja G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos leidyklomis. Tai tęstinio projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje X“, siekiančio populiarinti įvairių meno sričių Valstybinės (nacionalinės ir vyriausybės) kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, renginys.

 PROGRAMA

12 val. KNYGŲ MUGĖS ATIDARYMAS

Sveikinimo žodis, leidyklų pristatymas (Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentė Ramunė Žandarienė).

ATRADIMAI PRIE PALAPINIŲ

12–17 val. „Stalo žaidimų karštinė“, edukacijos ir kitos atrakcijos.

Griebk stalo žaidimą ir pasigrumk proto jėgomis, išbandyk G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos edukacijas vasaros knygų fiestoje!

12–18 val. „Tradicinių karpinių pamokėlės“ su tautodailininke, karpinių ir raižinių meistre Odeta Tumėnaitė-Bražėniene.

12-18 val. „Išsirink originalų atviruką“. Dizainerė Inga (SNINGA, NES INGA) kviečia mugės svečius išsirinkti puikių autorinių atvirukų, knygų skirtukų ir kitokių mielų dizaino kūrinėlių.

12–18 val. Susitikimai su rašytojais Liudmila Petkevičiūte, Andželika Bubelyte, Vytautu Račicku.

ATRADIMAI RENGINIŲ PAVĖSINĖJE

 12.30 val. „Skanių knygų graužikas“ dirbtuvės vaikams ir tėvams. Kartu su vertėja, redaktore, leidyklos „Muzikija“ vadove Indre Šeputiene.

13.30 val. Pasaulio lietuvių metams skirtas Norvegijos lietuvės Rūtos Mataitytės romano „T(r)ojus“ pristatymas. Pristatys leidyklos „Gelmės“ vadovė Vida Bėkštienė.

14 val. Vietovardžių metams skirtas renginys „Panevėžio krašto ir visos Lietuvos vietovardžiai“. Pranešėjas – Lietuvių kalbos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Kazimieras Garšva.

15 val. Raimos Zander knygos „Kauno Atlantida nuo „Inkaro“ kamino pusės“ pristatymas. Dalyvaus autorė ir leidyklos „Homo Liber“ direktorius Vilius Gužauskis.

16 val. Aktorės, rašytojos Gražinos Baikštytės knygos „Gyvenimas kaip teatras“ pristatymas. Su gerbėjais susitiks publikos mylimos aktorės, kino žvaigždės – knygos autorė Gražina Baikštytė ir šios knygos herojė Vaiva Mainelytė.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.