Panevėžyje vandalai „išgražino“ naujai nutiestus pėsčiųjų takus

Panevėžyje vandalai „išgražino“ naujai nutiestus pėsčiųjų takus

Raimonda MIKUČIONYTĖ / "Facebook", GNTV nuotr.

Likus porai mėnesių iki Panevėžio kultūros ir poilsio parko modernizavimo projekto įgyvendinimo, kad parkas taptų patrauklus ir atraktyvus ištisus metus, vandalai išpaišė grublėtas trinkeles, skirtas neįgaliesiems, turintiems regėjimo negalią.

Padeda orientuotis

BIC

Grublėtos trinkelės pėsčiųjų takų pabaigoje, turintiems regėjimo negalią, padeda orientuotis. Be to, pagal statybos reglamentą, grublėtas paviršius privalo būti įrengtas.

Toks įsakymas „Statiniai ir teritorijos. Reikalavimai žmonių su negalia reikmėms“ patvirtintas dar 2001 metais birželio 14 dieną ir jis galioja iki šiol.

Įsakymo 39 punkte rašoma, kad „pėsčiųjų takuose prieš lygio ar krypties pasikeitimus ir susikirtimų su gatvių važiuojamąja dalimi bei kitomis kliūtimis vietose turi būti įrengti skirtingos faktūros įspėjamieji paviršiai“.

Suderinta su neįgaliaisiais

Kultūros ir poilsio parko modernizavimo projekto vadovas Tadas Stanikūnas naujienų portalui JP pasakojo, kad tokie vandalizmo atvejai stebina.

„Tokie pėsčiųjų takuose įrengtos vietos, pritaikytos negalią turintiems žmonėms, yra ne tik Kultūros ir poilsio parke, bet ir kitose vietose. Tokių yra J. Biliūno gatvėje, dviračių takuose, kurie susikerta su važiuojamąja kelio dalimi. Visos tokios priemonės – įrengti skirtingos faktūros įspėjamuosius paviršius – suderintos su Neįgaliųjų aplinkos asociacijos pirmininku Algiu Gibu“, – aiškino T. Stanikūnas.

Pasak jo, skirtinos faktūros įspėjamasis paviršius parinktas ilgaamžis.

„Panaudotas granitas, kad grublėtas paviršius išsilaikytų kuo ilgiau. Neįgalieji, ypatingai turintys regos sutrikimus, iškart pajunta grublėtą paviršių ir pagal tai supranta, kad pėsčiųjų takas baigiasi ir susikerta arba su dviračių taku, arba važiuojamąja kelio dalimi. Skaudu, kad vandalai, nesuprasdami, kodėl įrengti tokie paviršiai, juos išpaišė ir prirašė. Teks darbininkams naikinti vandalų paliktus pėdsakus“, – apgailestavo T. Stanikūnas dėl atsiradusių užrašų ir pridūrė:

„Blogai, kad žmonės nesuvokdami, kad aplinką pritaikome visiems žmonėms ir sveikiems, ir negalia turintiems, palieka parašus, darko sutvarkytas teritorijas. Vaizdo kamerų nepristatysime prie kiekvieno suoliuko, tako, bet reikia mylėti savo miestą ir saugoti jo aplinką.“

A. Giba.

Paauglių darbas

NAA pirmininkas A. Giba naujienų portalui JP aplinkos darkytojus pavadino vandalais.

„Mano galva, tai padarė paaugliai, kurie net nesigilindami ir nesiaiškinę, paliko pėdsakus ant neįgaliesiems įrengto grublėto paviršiaus pėsčiųjų takų pabaigoje. Šis paviršius, turintiems regėjimo negalią, padeda orientuotis. Kita vertus, toks paviršius padeda orientuotis ne tik turintiems regėjimo negalią, bet ir tiems, kurie vaikšto įbedę nosis į mobiliuosius telefonus“, – teigė A. Giba ir sakė, kad tokie vandalų išsišokimai suerzino:

„Tenka apgailestauti, kad gražinantiems miestą teks valyti tuos pritepliotus „išgražinimus“. Vieni kuria grožį, o kiti – darko.“

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.